Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers vilina jauniešus pievērsties transporta jomai

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) pirmdien 51 Transporta un sakaru institūta (TSI) izlaiduma kursa studentam pasniedza profesionālās kompetences sertifikātus un uzsvēra, ka Latvijas valdība ir ieinteresēta sfērā, kurā viņi mācījušies. Šlesers aicināja jauniešus izmantot jaunās iespējas, kas transporta jomā radušās pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES). Ministrs ir pārliecināts, ka Latvijas nākotne ir saistīta ar ceļu, dzelzceļa un ostu apvienošanu vienotā tīklā, kas kalpos valsts attīstībai.

Šlesers prognozē, ka Latviju kā distribūcijas centru izmantos ne tikai kaimiņvalstis, bet arī citas pasaules valstis, piemēram, Ķīna, Japāna un Indija. Ministrs norādīja, ka zināšanas, ko ieguvuši studenti, ir vitāli svarīgas valstij.

Starptautisko kravas pārvadātāju administratoru profesionālās kompetences sertifikāts, pēc viņa domām, būs signāls arī citām valstīm, ka Latvijā ir cilvēki, kas var darboties perspektīvā biznesā.

«Mums nav tik daudz naftas, lai mēs kļūtu bagāti. Mūsu bagātība ir mūsu ģeogrāfiskais stāvoklis, cilvēki, smadzenes, enerģija un vēlme strādāt,» uzsvēra ministrs. Uzrunājot jauniešus, viņš aicināja izvirzīt pēc iespējas augstākus mērķus un izmantot situāciju, kas radusies pēc iestāšanās ES.

Pēc ministra domām, tieši transporta un tranzīta jomā Latvijai ir radušās lielas iespējas. Viņš norādīja, ka Latvija ir nonākusi unikālā situācijā, ka mūsu valsts un Krievijas robeža ir kļuvusi par ES un Krievijas robežu. To, pēc viņa teiktā, ir novērtējusi arī Krievija.

Šlesers studentiem stāstīja arī par pagājušajā nedēļā Nīderlandē redzēto, norādot, ka arī Latvija var būt distribūcijas centrs. Viņš uzsvēra, ka Nīderlandes piemērs rāda, ko iespējams panākt, ja ir cilvēki, kas spēj šo biznesu vadīt.

Arī TSI studenti pauda viedokli, ka transporta un loģistikas joma ir viena no svarīgākajām nozarēm Latvijas ekonomikā.

51 TSI izlaiduma kursa studentam tika pasniegti arī speciāli Eiropas Tirdzniecības palātas (ETP) diplomi, kas nodrošināja plašākas iespējas iekārtoties darbā un organizēt sekmīgu uzņēmējdarbību vienotajā Eiropas komercdarbības telpā. Diplomus pasniedza ETP pārstāvis Latvijā Baltijas tirdzniecības misijas prezidents Vladimirs de Starcevs. Šādi profesionālās kompetences sertifikāti tiek izsniegti pirmo reizi pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES).

Satiksmes ministrija norāda, ka sertifikāts ir pietiekams profesionālās kompetences pierādījums, lai dotu pārvadātājiem plašākas tiesības iesaistīties iekšzemes un starptautisko pārvadājumu veikšanā.

Kā skaidroja SM, šādas tiesības paredz Eiropas Padomes 1996. gada direktīva par kravas un pasažieru pārvadātāju pielaidi profesijai un savstarpēju diplomu, sertifikātu un citu profesionālo kvalifikāciju apliecinošo dokumentu atzīšanu.

Ministrija uzsver, ka patlaban Latvijas ekonomikai nozīmīgajā starptautisko autopārvadājumu sfērā vērojama zināma krīzes situācija, jo pēc iestāšanās ES saasinājusies konkurence dažādu valstu transporta kompāniju vidū.

Daudzas Latvijas starptautisko pārvadājumu kompānijas ir nelielas — 66,8% no tām pieder mazāk par trīs automašīnām. SM norāda, ka tās atrodas uz izdzīvošanas robežas, tādēļ Latvijas transporta nozarei ir vitāli nepieciešami kvalificēti menedžeri un administratori, kas orientējas ES prasībās autopārvadājumu organizēšanas jomā un ir ieguvuši ES atzītus diplomus un sertifikātus.