Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mazinās JL, TB/LNNK un ZZS, bet pieaug TP, PCTVL un LPP popularitāte

Janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, samazinājusies partijas «Jaunais laiks» (JL), apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), savukārt pieaugusi Tautas partijas (TP), politisko organizāciju apvienības «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) un Latvijas Pirmās partijas (LPP) popularitāte, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS janvāra beigās veiktā aptauja.

JL joprojām ir iecienītākā partija. Ja janvāra beigās notiktu Saeimas vēlēšanas, par šo partiju būtu gatavi balsot 14,4% vēlētāju, kas ir par 2,3 procentpunktiem mazāk nekā pērn decembrī. Savukārt gada laikā, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, JL atbalstītāju loks sarucis par astoņiem procentpunktiem.

TP ir otra atbalstītākā partija, par kuru janvārī būtu gatavi balsot 11% Latvijas pilsoņu. Tas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā pērn decembrī, bet par 5,1 procentpunktu mazāk nekā pirms gada.

Trešā populārākā partija šā gada janvārī bija PCTVL, par kuru gatavi balsot 9,8% pilsoņu, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā decembrī, bet par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada.

Par TB/LNNK janvārī Saeimas vēlēšanu gadījumā balstot būtu gatavi 8,7% pilsoņu, kas ir par 0,6 procentpunktiem mazāk nekā decembrī, bet par 4,2 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.

ZZS atbalstītāju loks mēneša laikā — janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, sarucis par 0,2 procentpunktiem un janvārī par šo partiju balsotu 8% vēlētāju. Tas ir par 0,8 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada.

Mēneša laikā strauji augusi savienības «Latvijas ceļš» popularitāte. Ja decembrī šo partiju atbalstīja 3% pilsoņu, tad janvāra beigās — 5,8%. Gada laikā partijas atbalstītāju loks palielinājies par 3,3 procentpunktiem.

Septītā populārākā partija janvārī bija Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, kuru būtu gatavi atbalstīt 3,5% pilsoņu. Tas ir par 0,4 procentpunktiem vairāk nekā pērn decembrī un par 1,1 procentpunktu vairāk nekā pirms gada.

Arī Tautas saskaņas partiju janvārī atbalsta 3,5% pilsoņu, kas ir par 1,5 procentpunktiem vairāk nekā pērn decembrī, bet par 2,4 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada.

LPP, ja janvārī notiktu Saeimas vēlēšanas, atbalstītu 2,5% pilsoņu, kas ir par 0,7 procentpunktiem vairāk nekā pērn decembrī. Gada laikā šīs partijas atbalstītāju loks sarucis par 0,6 procentpunktiem.

Par partiju «Latgales gaisma» janvāra beigās būtu gatavi balsot 2,1% pilsoņu, par Sociāldemokrātu savienību — 1,1%, par Latvijas Sociālistisko partiju — 0,4%, bet par Sociāldemokrātisko labklājības partiju — 0,3%.

Ja janvāra beigās notiktu Saeimas vēlēšanas, kādu citu partiju izvēlētos 1% pilsoņu, 20,3% nezinātu, par ko balsot, bet 7,5% vēlēšanās nepiedalītos.

Aptauja veikta no 14. līdz 24. janvārim. Tajā izvaicāti 1003 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.