Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: Luksemburga ir visdrošākā pilsēta pasaulē

Visdrošākā pilsēta pasaulē ir Luksemburga, bet visbīstamākā — Bagdāde, konstatēts pētījumā, ko veikusi firma «Mercer Human Resource Consulting».

Drošuma ziņā Luksemburgai seko Helsinki un Šveices pilsētas Berne, Ženēva un Cīrihe, kas visas kopā dala otro vietu drošāko pilsētu sarakstā. Amerikā visdrošākās ir Kanādas pilsētas Kalgari, Monreāla, Otava, Toronto un Vankūvera, kuras dala 18. vietu.

Sastādot šo sarakstu, tika ņemta vērā noziedzības statistika, valsts stabilitāte, attiecības ar kaimiņvalstīm, personisko brīvību ierobežošanas līmenis un cenzūra.

Klasificējot pilsētas pēc dzīves kvalitātes, pirmajā vietā bija Ženēva un Cīrihe, kurām sekoja Vankūvera un Vīne. Pēdējo vietu atkal ieņēma Bagdāde. Dzīves kvalitātes līmeņa noteikšanā tika ņemti vērā 39 faktori, arī politiskie, sociāli ekonomiskie un ekoloģiskie faktori, drošība, veselības aizsardzības un izglītības sistēmu darbība, transports un valsts dienestu darbs.