Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pinočetam bijuši 125 slepeni banku konti ASV

Bijušajam Čīles diktatoram Augusto Pinočetam bijuši 125 slepeni banku konti ASV, uz kuriem viņš pārskaitījis vismaz 13 miljonus ASV dolāru (septiņus miljonus latu), otrdien paziņoja ASV Senāts.

«Jauna informācija liecina, ka Pinočeta kontu tīkls ASV bija daudz plašāks, pastāvēja daudz ilgāk un tajā bija iesaistīts lielāks skaits banku, nekā tika izpausts iepriekš,» sacīja senators Karls Levins. Šajos kontos bija nauda, akcijas un obligācijas.

Pagājušā gada jūnijā Senāts paziņoja, ka Pinočetam un viņa ģimenei bijuši konti bankā «Riggs Bank» Vašingtonā, kurā var būt bijuši noguldīti no četriem līdz astoņiem miljoniem dolāru (no diviem līdz četriem miljoniem latu).

Senāta izmeklēšanu apakškomiteja otrdien paziņoja, ka Pinočetam bijuši 28 konti bankā «Riggs» un 97 konti citās bankās: «Citigroup», «Banco de Chile» filiālēs Ņujorkā un Maiami, «Espiritu Santo» Floridā, «Banco Atlantico», «Bank of America» un «Coutts and Co.».

Pinočets nāca pie varas Čīlē 1973. gadā pēc valsts apvērsuma, kurā tika gāzts vēlētais prezidents sociālists Salvadors Aljende, un viņa diktatūra ilga līdz 1990. gadam. Pinočets un viņa piekritēji apgalvoja, ka viņš bijis nesavtīgs militārists, kurš izglābis Čīli no sociālisma.

Saskaņā ar Čīles tiesneša Serhio Munjosa veiktu izmeklēšanu Pinočets un viņa sieva Lusija Iriarta bija noguldījuši 15,9 miljonus dolāru (8,4 miljonus latu) dažādos banku kontos.