Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kastro kritizē žurnālu «Forbes» par viņa bagātības novērtējumu

Kubas līderis Fidels Kastro ceturtdien kritizēja amerikāņu biznesa žurnālu «Forbes», ka tas viņu «zemiski» iekļāvis pasaules bagātāko cilvēku sarakstā, viņa īpašumus novērtējot 550 miljonu dolāru (288,2 miljonu latu) vērtībā.

«Atkal viņi ir pastrādājuši neģēlību, runājot par Kastro bagātību, novietojot mani gandrīz augstāk par Anglijas karalieni,» uzrunājot Kubā valdošās Komunistiskās partijas, armijas un policijas augstākās amatpersonas, pavēstīja Kastro. «Vai viņi domā, ka es esmu [bijušais Zairas prezidents] Mobuto [Sese Seko] vai kāds no daudzajiem miljonāriem, tiem zagļiem un laupītājiem, kuru impērija [ASV] barojusi un aizsargājusi?» «Viņiem būtu jāskatās uz visu šo cilvēku naudu,» paziņoja Kastro.

78 gadus vecais Kastro, kas pie varas atrodas kopš revolūcijas 1959. gadā, paziņoja, ka apsver iespēju žurnālu sūdzēt tiesā. Šis bija otrais gads pēc kārtas, kad Kastro iekļauts «Forbes» sarakstā. Pagājušajā gadā žurnāls viņa īpašumus lēsa 150 miljonu dolāru vērtībā.

«Forbes» otrdien publicēja rakstu par valdnieku un valstu vadītāju bagātību, starp kuriem ietilpa Kastro, Lielbritānijas karaliene Elizabete un Brunejas sultāns, norādot, ka neviens no viņiem nav «kapitālisma paraugs» un tāpēc nevar tikt iekļauts pasaules miljardieru sarakstā.

Žurnāls norādīja, ka aprēķini ir «vairāk māksla nekā zinātne».

«Agrāk mēs balstījāmies uz Kubas iekšzemes kopprodukta procentiem, lai noteiktu Fidela Kastro bagātību,» paskaidroja «Forbes». «Šogad mēs izmantojām daudz tradicionālākas rēķināšanas metodes, salīdzinot valstij piederošos līdzekļus, kurus kontrolē Kastro, ar atklātām kompānijām.»

Žurnāls apgalvo, ka Kastro savu bagātību ieguvis ar valstij piederošu kompāniju tīklu, kurā ietilpst mazumtirdzniecības un farmācijas bizness un konferenču centrs.

Kubas vēstniecības Meksikā paziņojumā «Forbes» publikācija nodēvēta par «neveiklām ķengām un atbaidošu melu kampaņas paraugu», kuru pret Kubu rīko ASV. Tā nodēvēja «Forbes» par «amerikāņu žurnālu ar brūkošu uzticību».

«Kubas valsts kompāniju ienākumi tiek izmantoti tikai tautas labā, kurai tās pieder,» teikts vēstniecības paziņojumā. Kuba ir vienīgā Latīņamerikas valsts, kas cīnās pret nevienlīdzību, un tai ir godīgākā ienākumu sadalīšanas sistēma pasaulē, teikts paziņojumā.