Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krimas brauciena piezīmes jeb «Par vienu sistu dod divus nesistus»

Piedzīvojumu portāla «VX» ikgadējais konkurss «Labākais piedzīvojumu stāsts» noslēdzies. Stāsts «Krimas brauciena piezīmes jeb «Par vienu sistu dod divus nesistus»» ieguva IV vietu.

Sākšu visu no sākuma kā bija, ar pašu pirmo dienu, lai nav jāgarlaikojas ar dažādiem ievadiem.
 
1. diena

Kā jau ierasts, brīvo dienu taupīšanas nolūkos 6. augusta vakarā, īsti lāga nesagaidot darba dienas beigas devos uz mājām, lai kopīgi ar Ģirtu (centīgākie lasītāji Ģirtu Gansonu būs jau ievērojuši no maniem iepriekšējiem rakstiem par Sibīrijas un Kaukāza braucienu aprakstiem) dotos uz Rīgas dzelzceļa staciju. Kaut arī ar auto bijām pievesti diezgan tuvu, tomēr neko viegls tas gājiens nebija, jo vienā rokā bija jānes iepakotais velosipēds un otrā rokā visas pārējās mantas. Stacijā satiekam trešo ceļabiedru Mārtiņu (Mārtiņš Vīksna — netīšām atrasts puisis, kas pēc milzīgas svārstīšanās tomēr piekrita pievienoties mūsu «pulciņam»). Par spīti lielajai burzmai, kas valdīja uz perona un šaurajā vagona gaitenī, mums izdevās ne vien pašiem ierausties vilcienā, bet pat iedabūt savus velosipēdus. Protams, viss būtu daudz vieglāk, ja pasažieru pavadītāji neuzskatītu, ka viņiem līdz pēdējam vilciena atiešanas brīdim vajag tusēties pa vagonu. Bet tāda nu tā krievu tautas mentalitāte ir. Bez mums vagonā ir iekāpis vēl viens trakais ar velosipēdu — Jānis, kurš no mums gluži neatkarīgi arī dodas uz Krimu, lai pievienotos savai draugu grupai, kas tur jau ir uz vietas. Visā visumā ar īpašu oriģinalitāti neesam izcēlušies, jo letiņu Krimā šovasar bija «ka biezs».

Kad vilciens beidzot ir uzsācis ceļu uz Simferopoli, vagonā bez mums ir palikuši gandrīz tikai vienīgi krievu tautības bērni, kuri visi dodas uz vasaras nometni Arteku. Šis visu padomju bērnu sapnis ir kļuvis par nopietnu komerciālu iestādi, kur turīgāku vecāku atvases var mēnesi atpūsties no vecākiem un izbraukāties ekskursijās pa Krimas skaistākajām vietām. Katrā ziņā bija diezgan jautri, piemēram, Ģirtam un man izdevās meitenēm iestāstīt, ka esam ne tikai brāļi, bet pat dvīņu brāļi.

Pirmais vakars pagāja kā jau daždien vilcienā, spēlējot zolīti, dzerot vilciena pavadones piedāvāto tēju un reizēs, kad «lielais» zaudēja, visi ierāvām pa lāsei brūkleņu nastoikas. Meitenes, gan labprāt būtu pievienojušās pie nastoikas iztukšošanas, taču ņemot vērā ierobežotos resursus un arī respektus pret bērnu grupas vadītāju (par meiteņu vecumu es nemaz labāk vispār neko neteikšu…), mums šāds devīgums nešķita pietiekami lietderīgs. Tikām apvainoti nedžentelmeniskumā utt., bet nu dzīvē visus labumus nevar gribēt. Tiesa, Jāņa Viļņā nopirktā pica ātri pazuda apkārt sapulcējošos bērnu mutēs.

Jānis izcēlās ar to, ka spēlēja «lielo» gandrīz vienmēr, kad vien tika pie teikšanas. Atlikušās divas reizes viņš veiksmīgi pakāsa «mazo zoli» un visa rezultātā iedzīvojās krietnos mīnusos. Pie šitādas attieksmes pret spēli nav nekāds brīnums, ka mūsu vienīgā nastoikas pudele noplaka ātri. [s:6080]