Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CVK mājas lapā — visu pašvaldību vēlēšanu rezultāti

No šodienas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājas lapā internetā pieejami pašvaldību vēlēšanu rezultāti visās 530 Latvijas pašvaldībās, informē CVK priekšsēdētāja palīdze Kristīne Bērziņa.

CVK mājas lapā publicētas ziņas, kuras no balsu skaitīšanas protokoliem apkopojušas un CVK iesniegušas republikas pilsētu un rajonu vēlēšanu komisijas.

Jāuzsver, ka mājas lapā atrodama informācija par visiem pašvaldībās ievēlētajiem deputātiem, par katra deputātu kandidāta saņemtajiem plusiem un svītrojumiem ne tikai pašvaldībā kopā, bet arī katrā no 952 vēlēšanu iecirkņiem.

Papildus CVK mājas lapā apkopota arī statistika par pašvaldībās ievēlētajiem deputātiem. Pavisam Latvijā ievēlēti 4179 deputāti, no kuriem 57,7% (2413) ir vīrieši un 42,3% (1766) — sievietes. 56,6% (2364) deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, 41,9% (1753) — vidējā, bet vēl 1,5% (62) — pamatizglītība. 82,6% (3450) deputātu kandidātu ir norādījuši, ka pēc tautības ir latvieši, 4,3% (181) — krievi, 2,2% (101) — citas tautības pārstāvji un vēl 10,7% (447) kandidātu nav norādījuši tautību. Jaunākajam deputātam ir 18 gadi, bet vecākajam — 78 gads, savukārt vidējais deputāta vecums ir 45,5 gadi.

Šāda informācija atrodama arī par katru no 530 pašvaldībām.

Kā zināms, pašvaldību vēlēšanu rezultātus apstiprina pilsētas, pagasta un novada vēlēšanu komisijas, un tiem līdz 15. martam bija jābūt izliktiem pie attiecīgās pašvaldības ēkas. Šie nosacījumi neattiecās uz galīgo vēlēšanu rezultātu publiskošanu septiņās republikas pilsētās — Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī, kuru vēlēšanu rezultāti bija jāpublicē laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» septiņu dienu laikā pēc vēlēšanām.

Adrese internetā, kurā atrodamas ziņas par galīgajiem vēlēšanu rezultātiem un statistika par ievēlētājiem deputātiem, ir [s:6086]