Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elitārās skolās visiem vietas nepietiks

Šodien Rīgas skolās beidzas bērnu pieteikšana mācībām pirmajā klasē jaunajā mācību gadā. Visvairāk mazie rīdzinieki pieteikti tā dēvētajās prestižajās un centra skolās, kur visiem gribētājiem vietas nepietiks, savukārt mazāk populārās mācību iestādēs tikko izdevies nokomplektēt vienu klasi.

Tiem vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ savas atvases skolā vēl nav pieteikuši, būs iespēja to izdarīt līdz pat jaunā mācību gada sākumam un īpašos gadījumos, piemēram, pēkšņas dzīvesvietas maiņas dēļ, arī septembrī. Tomēr aptuvenas skolu vadītāju aplēses liecina, ka lielākā daļa bērnu mācībām jau reģistrēti.

Tiesa gan, daudziem no viņiem, visticamāk, būs jāmeklē alternatīva izvēlētajai skolai, jo dažās Rīgas izglītības iestādēs visiem pieteiktajiem bērniem vietu nepietiek. Piemēram, Rīgas Valda Zālīša pamatskolā mācībām pieteikti 93 pirmklasnieki, bet uzņemt drīkst tikai divas klases, vietu rodot tikai 60 bērniem. Skolas direktore Elita Rītere teic, ka pašvaldībai rakstiski lūgusi iespēju jaunajā mācību gadā noformēt vēl vienu pirmo klasi, taču atbilde vēl neesot saņemta.

Līdzīga situācija ir arī citās rīdzinieku pieprasītās izglītības iestādēs, tostarp arī Āgenskalna sākumskolā. Tās direktore Inese Elekse RB pastāstīja, ka uzņemt plānots 60 bērnu, taču rindā pieteikušies 122. Arī viņa lūgusi atļauju atvērt papildu klasi, taču atbilde solīta aprīļa sākumā. «Ja trešo klasi veidot neļaus, vietu mūsu skolā nāksies atteikt ne tikai citu rajonu bērniem, bet arī mikrorajona bērniem un jau esošo skolēnu māsām un brāļiem,» norāda I. Elekse.

Cer uz tiem, kam centrā atteiks

Ne tik saspringta situācija vietu skaita ziņā ir pilsētas mikrorajonu skolās — daudzviet nākamo pirmklasnieku pieteikumi joprojām tiek mīļi gaidīti. Piemēram, Imantas sākumskolā pieteikts 31 bērns, kas ir par daudz, lai veidotu vienu klasi, bet par maz divām. Skolas vadība cer, ka līdz mācību sākumam skolēnu skaits pieaugs. Līdzīgas cerības ir arī Rīgas 85. vidusskolas direktoram Ilgvaram Celmiņam. Pašlaik mācībām viņa vadītajā iestādē pieteikti 22 bērni, kas nozīmē, ka, lai gan maza, tomēr viena klase ir nokomplektēta. Taču bija plānots atvērt divas klases. «Vēl jau bērni nāks, jo rindas centra skolās ir garas, visiem vietas nepietiks, tāpēc vecāki noteikti izvēlēsies bērnu sūtīt skolā, kas tuvāk mājām,» domā I. Celmiņš.

Otrajai maiņai — nē!

Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta pārstāve Inguna Almbauere RB informēja, ka līdz aprīļa sākumam tiks apkopoti pieteikumu rezultāti un noskaidrots, vai bērni nav pieteikti vairākās skolās. «Tad arī lemsim, vai un kurās skolās atvērt vēl papildu pirmās klases. Galvenais kritērijs jebkurā gadījumā būs, lai tādējādi neveidotos otrā maiņa,» norādīja I. Almbauere. Pašlaik lūgums par papildu klašu nepieciešamību saņemts no trim skolām — Rīgas 34. vidusskolas, Centra un Āgenskalna sākumskolas. No citām tie, iespējams, vēl nav saņemti.