Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Princis Viljams izvedīs tēvu pie sievas

Princis Viljams — Velsas prinča Čārlza un nelaiķa princeses Diānas dēls — ir piekritis būt par liecinieku sava tēva kāzās ar Kamilu Pārkeri–Boulzu 8. aprīlī, trešdien paziņoja karaļnama pārstāvji Londonā.

Otrs liecinieks līdzās 22 gadus vecajam Viljamam būs Pārkeres–Boulzas 30 gadu vecais dēls Toms no viņas iepriekšējās laulības ar armijas virsnieku Endrū Pārkeru-Boulzu.

Karaliskās ģimenes novērotāji uzskata, ka Viljama oficiālā loma kāzās esot mēģinājums demonstrēt sabiedrībai, ka attiecības starp viņu un Pārkeri-Boulzu esot «normālas».

Viljams un viņa 20 gadu vecais brālis Harijs, pēc karaliskās ģimenes pārstāvju sniegtās informācijas, atbalsta sava tēva otro laulību.

Gaidāms, ka civilā ceremonija, kas notiks Vindzoras rātsnamā, ilgs apmēram 20 minūtes. To nebūs atļauts filmēt, un tajā būs klāt tikai 30 viesi. Ceremoniju vadīs laulību reģistrētāja — sieviete.

Prinča Čārlza pils pārstāvji apstiprināja, ka kāzās piedalīsies arī prinča māsa princese Anna, kā arī brāļi princis Endrū un princis Edvards. Karaliene Elizabete II un viņas vīrs princis Filips paziņojuši, ka ceremonijā nepiedalīsies.

Ja karaliene, kas ir arī Anglijas baznīcas galva, ierastos uz divu šķirteņu civilo ceremoniju, veidotos visai sarežģīta situācija.

Karaliene esot neapmierināta arī ar to, ka bija jāatceļ plāni par ceremonijas rīkošanu cēlajā Vindzoras pilī ārpus Londonas. Kāzu norises vietu vajadzēja nomainīt uz rātsnamu, jo, pēc britu kāzu atļauju noteikumiem, ja pāris precētos pilī, tajā turpmākos trīs gadus drīkstētu precēties jebkurš cilvēks.

No rātsnama pāris tiks aizvests uz Vindzoras pili, kur viņu savienību svētīs Kenterberijas arhibīskaps Rovans Viljamss, un tas tiks pārraidīts televīzijā.

Karaliene pavēstījusi, ka viņa apmeklēs svētīšanas ceremoniju un pēc tam uzņems apmēram 700 viesus pilī. Savukārt 83 gadus vecais princis Filips paziņojis, ka sakarā ar ārzemju braucienu, iespējams, vecākā dēla kāzās nepiedalīsies.