Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mottes krimināllietu nodod papildizmeklēšanai

Rīgas Centra rajona tiesa ceturtdien nodeva papildizmeklēšanai krimināllietu, kurā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu apsūdzēts bijušais Valsts nekustamā īpašuma aģentūras (VNĪA) ģenerāldirektors Jānis Motte un VNĪA valdes locekļi Andris Zalpēters, Māris Teko, Voldemārs Sprūžs, Ervīns Ceihners un Andris Priedītis.

Tiesa secināja, ka ir pieļautas būtiskas nepilnības pirmstiesas izmeklēšanā, ko nevar novērst tiesas sēdē.

Motte tiek saukts pie kriminālatbildības par to, ka viņš, būdams amatpersona — VNĪA priekšsēdētājs un ģenerāldirektors no 1996. gada 20. septembra līdz 1998. gada 8. decembrim —, pildot savus dienesta pienākumus, kopā ar vairākiem VNĪA valdes locekļiem nelikumīgi piešķīris vairāk nekā 130 dzīvokļus.

Visiem apsūdzētajiem galīgā apsūdzība celta pēc Latvijas Kriminālkodeksa 162.1. panta 1. daļas par varas vai dienesta pilnvaru pārsniegšanu, tas ir, par amatpersonas tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz tai ar likumu piešķirtās tiesības un pilnvaras, ja tas nodarījis būtisku kaitējumu valsts vai sabiedriskajām interesēm vai pilsoņu tiesībām un interesēm, kuras aizsargā likums.

Šis likuma pants paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai naudas sodu līdz 30 minimālajām mēnešalgām, vai atlaišanu no amata.

Neviens apsūdzētais savu vainu neatzīst.

Apsūdzības raksts liecina, ka ar Mottes gādību valsts dzīvokļu īres tiesības saņēma bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume (TB/LNNK), bijušais vides ministrs Vents Balodis (TB/LNNK), komponists Raimonds Pauls (TP), VNĪA valdes locekļi un tagad apsūdzētie Māris Teko un Andis Zalpēteris.

Dzīvokļi ar VNĪA valdes lēmumu izīrēti Rīgā, Liepājā, Jūrmalā, Jelgavā un Daugavpilī.

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors apsūdzību bijušajiem VNĪA valdes locekļiem cēla 2001. gada decembrī.