Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK sāk tiesvedību pret Latviju un vēl deviņām ES dalībvalstīm

Eiropas Komisija (EK) ir sākusi pārkāpumu tiesvedību pret desmit Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, lai novērstu ES elektroniskās saziņas noteikumu pārkāpumus, interneta portālu «Apollo» informē EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretāre Inese Stepiņa.

Tā norāda uz trūkumiem valstu tiesību aktos un uz nepareizu ES noteikumu praktisku piemērojumu Vācijā, Itālijā, Latvijā, Maltā, Nīderlandē, Austrijā, Polijā, Portugālē, Slovākijā un Somijā. Šīs tiesvedības sākšanu izraisījušas bažas, kas izklāstītas EK izpildes ziņojumos par elektroniskās saziņas nozari, no kuriem pēdējais publicēts 2004. gada beigās.

Sākot šo tiesvedību, Vivjena Redinga, informācijas sabiedrības un mediju komisāre, atkārtoti uzsvēra ES noteikumu pilnīgas un pareizas īstenošanas nozīmi. «Neefektīva šo noteikumu īstenošana apdraud konkurētspējīgas elektroniskās saziņas nozares izveidi, mērķi, kas ir ES ražīguma un izaugsmes neatņemama sastāvdaļa. Sākot šo tiesvedību, jāņem vērā izpildes ziņojumā paustās bažas. Pēc pirmo tiesas spriedumu paziņošanas, kas vērsti pret dalībvalstīm, kuras vēl nav pilnībā transponējušas ES reglamentējošos elektroniskās saziņas noteikumus valstu tiesību aktos, Eiropas Komisija nolēmusi norādīt uz trūkumiem valstu tiesību aktos un Kopienas tiesību aktu praktiskajā piemērojumā, kā arī likt dalībvalstīm novērst šos trūkumus. Viens no galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt, lai valstu pārvaldes iestādēm tiktu nodrošinātas visas vajadzīgās pilnvaras, kas paredzētas ES noteikumos, lai nodrošinātu efektīvu konkurenci un patērētāju aizsardzību.»

Piemēram, atsevišķi trūkumi, kas pieļauti, transponējot ES noteikumus visās desmit dalībvalstīs, samazina valstu pārvaldes iestāžu ietekmi un kavē tās nodrošināt to, lai pilsoņi gūtu labumu no ES noteikumu pareizas piemērošanas.

Turklāt dažos gadījumos (Latvija, Malta un Polija) konkurētspējīga tirgus attīstību kavē tas, ka nav nodrošināta numuru pārnesamība, kas ir nozīmīgākais konkurenci veicinošais nosacījums. Vienā gadījumā (Polija) nav nodrošināta piekļuve neatliekamās palīdzības dienestam, izmantojot vienotu Eiropas neatliekamās palīdzības dienesta tālruni 112.

Šīm desmit dalībvalstīm tagad ir iespēja veikt attiecīgus pasākumus, atsaucoties uz Eiropas Komisijas paustajām bažām, tādējādi novēršot turpmāku izmeklēšanu.