Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Somijai nav jābūt Baltijas valstu «vecākajam brālim»

Somijas prezidente Tarja Halonena piektdien paziņoja, ka Somija necentīsies kļūt par Baltijas valstu «vecāko brāli», kā to ierosinājis Krievijas parlamenta augšpalātas priekšsēdētājs Sergejs Mironovs.

Halonena sacījusi, ka Somijai neesot vajadzības censties kļūt par kādas valsts vecāko brāli vai māsu, vēstīja Somijas ziņu aģentūra STT.

«Ņemot vērā mūsu pašu pieredzi, mēs to nevienam neieteiktu,» teica Halonena, tiekoties ar Somijas Žurnālistu savienības pārstāvjiem.

Mironovs ierosinājumu, ka Somijai «kā vecākajam brālim» būtu jāpamāca Eiropas Savienības jaunās dalībvalstis Baltijā, bija paudis nesenās vizītes laikā Helsinkos.

Prezidente izteica cerību, ka Krievijai un Baltijas valstīm izdosies vienoties par neatrisinātajiem jautājumiem valstu attiecībās, arī par robežlīgumiem. Halonena uzsvēra, ka robežlīgumi ar Latviju un Igauniju ir daļa no labām attiecībām starp Krieviju un Eiropas Savienību, un pauda cerību, ka robežlīgumi drīz tiks parakstīti. Viņa piebilda, ka sarunas varētu notikt Somijā, ja vien tas palīdzētu sasniegt labvēlīgu rezultātu.