Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunija — Baltijas valsts, kas guvusi vislielākos panākumus

2005. gada februārī Lietuvu kā Baltijas valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas guvusi lielākos panākumus, minējuši 29%, bet Latviju — tikai 8% aptaujāto, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS 2005. gada februārī veiktās aptaujas dati. 

Iedzīvotāji visbiežāk (50%) par Baltijas valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas guvusi lielākos panākumus, atzinuši Igauniju, 29% — Lietuvu, bet tikai 8% — Latviju. Jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem Latviju kā veiksmīgāko valsti minējuši aptuveni divas reizes biežāk (16%) nekā caurmērā.

Aptaujas rezultāti liecina, ka aptuveni puse (50%) aptaujāto par Baltijas valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas sasniegusi visvairāk, atzinuši Igauniju, 29% norādījuši Lietuvu. Savukārt Latviju kā Baltijas valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas sasniegusi vislielākos panākumus, minējuši tikai 8% iedzīvotāju.

Lai gan izmaiņas nav būtiskas, jāatzīmē, ka 2005. gadā respondenti gan Latviju, gan Lietuvu kā Baltijas valsti, kas guvusi lielākos panākumus, minējuši nedaudz biežāk kā 2004. gadā, bet retāk tas norādīts par Igauniju.

Raksturojot datus, sākotnēji jāatzīmē, ka visās analizētajās sociāldemogrāfiskajās grupās Igaunija un Lietuva par veiksmīgām atzītas biežāk nekā Latvija.

Latviju par valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas ir guvusi vislielākos panākumus, biežāk nekā caurmērā atzinuši respondenti vecumā no 18 līdz 24 gadiem un iedzīvotāji, kuru vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī pārsniedz 121 latu.

Igauniju kā Baltijas valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas ir sasniegusi visvairāk, biežāk nekā caurmērā minējuši aptaujātie vecumā no 25 līdz 34 gadiem, respondenti ar augstāko izglītību, latvieši, Latvijas Republikas pilsoņi, valsts sektorā nodarbinātie, iedzīvotāji, kuru vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir robežās no 46 līdz 85latiem vai pārsniedz 121 latu, un aptaujas dalībnieki Vidzemē.

Aptaujas rezultāti liecina, ka Lietuvu par Baltijas valsti, kas pēc neatkarības atgūšanas guvusi vislielākos panākumus, biežāk nekā caurmērā uzskatījuši iedzīvotāji, kuri vecāki par 45 gadiem, citu tautību pārstāvji, respondenti bez Latvijas Republikas pilsonības, aptaujātie, kuru vidējie ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir robežās no 86 līdz 120 latiem, kā arī Rīgā un Latgalē dzīvojošie.