Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pirmā persona» kļūst «demagoģiska»

Kārtējā Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» 28. aprīlī piedalījās un uz žurnālistes Baibas Strautmanes jautājumiem atbildēja Latvijas Republikas Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

Raidījuma vadītājas vaicājieni šoreiz bija valstsvīra stāju un emocionālo komfortu apgrūtinoši. Žurnāliste uzstājīgi tincināja studijas viesi par politiskās morāles tēmām. Kalvīša kungam bija jāstāsta Strautmanes kundzei un TV skatītājiem par iespējamajiem interešu konfliktiem valdībā un iespējamo valdības korumpētību. Pēdējo pieņēmumu aktualizējuši jau vispārzināmie ASV valdības pārmetumi Latvijas bankām saistībā ar nelegālas naudas atmazgāšanas operācijām.

Kad Kalvīša kungs noliedza, ka viņa nesenie izteikumi par Satversmes tiesas darbību būtu vērtējami kā politiskais spiediens, un izklāstīja savu viedokli par Satversmes tiesas spriedumu pensiju izmaksu sakarā, Strautmanes kundze «pirmās personas» tirādi ēterā novērtēja kā «demagoģisku».

Visbeidzot raidījuma gaitā Ministru prezidents noliedza, ka valdība atteiksies no skaidrojošās deklarācijas pie Latvijas–Krievijas robežlīguma, jo tā būtu atteikšanās «no savas vēstures», kā arī nenoliedza iespēju, ka vizītes laikā Rīgā Džordžs Bušs cita vidū varētu tikties ar t. s. krievu skolu aizstāvju štāba aktīvistiem.