Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bojāra vadītā dome pērnā gada nogalē prēmijās izmaksājusi teju miljonu

Rīgas mērs Aivars Aksenoks (JL) beidzot publiskojis to domes darbinieku uzvārdus, kuri pērn uz valsts svētkiem 18. novembrī un Ziemassvētkiem saņēma prēmijas — izrādās, kopumā šim mērķim no pilsētas budžeta iztērēti aptuveni 750 tūkstoši latu.

Visvairāk līdzekļu, lai maksātu prēmijas, iztērējis domes centrālais aparāts un īpašumu departaments, vispieticīgākais bijis vides departaments. No amatpersonām pie vislielākās prēmijas tikusi finanšu departamenta grāmatvedības uzskaites pārvaldes priekšniece Ilga Tiknuse — viņa par labu darbu uz Ziemassvētkiem atalgota ar 2469 latu prēmiju.

«Dienas» galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte teica, ka administratīvajā rajona tiesā iesniegtā laikraksta «Diena» prasība ar lūgumu atcelt iepriekšējā Rīgas mēra Gundara Bojāra (LSDSP) lēmumu nepubliskot prēmēto sarakstu netiks atsaukta. «Ir svarīgi, lai to, ka šāda informācija ir jāpublisko, pasaka tiesa. Gribam radīt tiesas precedentu, ka šādas informācijas sniegšana sabiedrībai nav atkarīga no politiķu labās gribas, bet ir viņu pienākums,» teica S.Ēlerte.

«Diena» jau rakstījusi, ka, par spīti Datu valsts inspekcijas atzinumam, kas norādīja — nepubliskojot prēmijas saņēmušo uzvārdus, tiek pārkāpts Informācijas atklātības likums, G.Bojārs sabiedrībai nenosauca uz 18. novembri un Ziemassvētkiem prēmijas saņēmušo darbinieku vārdus.

Februārī «Diena» vērsās administratīvajā rajona tiesā, lūdzot to uzlikt par pienākumu G.Bojāram publiskot šo informāciju. Savukārt A.Aksenoks mēnesi pēc nākšanas pie varas šo sarakstu beidzot nodevis atklātībā.

Apjomīgākās prēmijas saņēmušas finanšu departamenta vadošas amatpersonas, kaut gan vērtējot pēc kopumā šim mērķim iztērētās summas, departaments nav līderis — iztērēti aptuveni 68 000 latu. Vismazākās prēmijas maksātas vides departamentā (16 000 latu) un labklājības departamentā (30 000 latu). Pārējos departamentos maksātās summas svārstās no 57 līdz 86 tūkstošiem latu, bet īpašumu departaments darbinieku iepriecināšanai šķīries no 117 000 latu.

A.Aksenoks ar preses sekretāres Lailas Spaliņas starpniecību «Dienai» norādīja — darbiniekiem jāmaksā atbilstoši viņu ieguldītajam darbam, prēmijām jābūt pamatotām, atbilstošām un caurskatāmām, nevis haotiskiem maksājumiem, lai gada nogalē iztērētu iekrātās finanses. «Ja dome maksās prēmijas, informācija par tām būs pieejama un atklāta,» teica L.Spaliņa. G.Bojārs bija sašutis par prēmēto saraksta publiskošanu un uzsvēra — ja būtu ierindas domes darbinieks, nevis vēlēta amatpersona, viņš vērstos Satversmes tiesā. «Tas, ko izdarīja Aksenoks, ir nekorekti un nepareizi, jo neviens negrib, lai viņa ienākumus redz visi kaimiņi. Gribu laikrakstam «Diena» uzsvērt, jo laikraksts to nesaprot, — alga no prēmijas neatšķiras ne ar ko,» paziņoja eksmērs.

Lielāko prēmiju saņēmēji (minēti tikai tie, kas saņēmuši vairāk nekā Ls 1000)

Ilga Tiknuse, finanšu departamenta (FD) grāmatvedības uzskaites nodaļas priekšniece — Ls 2469 uz Ziemassvētkiem un Ls 1585 uz 18. novembri

Inga Cerbule, FD pašvaldības budžeta pārvaldes priekšniece — Ls 1685 uz Ziemassvētkiem

Juris Švanders, FD administratīvās pārvaldes priekšnieks — Ls 1585 uz Ziemassvētkiem

Andis Konošonoks, FD direktora biroja vadītājs — Ls 1535 uz 18. novembri, Ziemassvētkiem

Edgars Mednis, FD veselības aprūpes projektu vadītājs — Ls 1450 uz 18. novembri

Ēriks Zēģelis, informācijas tehnoloģiju centra direktors — Ls 1750 uz Ziemassvētkiem

Kārlis Kavacs, FD direktors — Ls 1210 uz 18. novembri

Jānis Skolnieks, FD iekšējā audita un kvalitātes nodaļas vadītājs — Ls 1200 uz 18. novembri un Ziemassvētkiem

Līgija Šulca, FD direktora biroja juriskonsulte — Ls 1150 uz 18. novembri un Ziemassvētkiem

Jānis Liepiņš, juridiskās pārvaldes priekšnieks — Ls 1120 uz 18. novembri un Ziemassvētkiem

Sanita Šķiltere, domes priekšsēdētāja padomniece ekonomiskajos jautājumos — Ls 1120 uz 18. novembri un Ziemassvētkiem

Aija Roziņa, audita un revīzijas pārvaldes direktore — Ls 1120 uz 18. novembri un Ziemassvētkiem

Skaidrīte Fjodorova, FD galvenā grāmatvede — Ls 1100 uz 18. novembri

Ainars Andersons, informāciju tehnoloģiju centa projektu pārvaldes priekšnieks — Ls 1050 uz Ziemassvētkiem

Dzintars Dārziņš, informāciju tehnoloģiju centa tehniskās pārvaldes priekšnieks — Ls 1050 uz Ziemassvētkiem

Sigita Škapare, FD sabiedrisko attiecību projektu vadītāja — Ls 1030 uz 18. novembri

Pēteris Strancis, pilsētas attīstības departamenta pilsētplānošanas pārvaldes priekšnieks — Ls 1000 uz Ziemassvētkiem