Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

R. Rozenbergs un U. Dreiblats: <I>Sorosiešu</I> lāsti debesīs nekāpj

«Sorosa fonda» finansētās Sabiedrības par atklātību «Delna» vadītājs Roberts Putnis ir izplatījis paziņojumu (publicēts portālā «apollo.lv»), kurā mūsu raksts «Sorosieši alkst izrēķināties ar medijiem» «Neatkarīgās» 28. aprīļa numurā nosaukts par «nekaunīgi manipulatīvu propagandu pret «Delnu»».

Neiedziļinoties nedz mūsu raksta, nedz Putņa paziņojuma saturā un detaļās, jāatzīst, ka šeit izkristalizējas konflikta pamatdoma — nekaunīgi manipulatīvās propagandas lielmeistars Putnis ir satraucies, ka pret «Delnu» vēršas ar viņa pārstāvētās organizācijas metodēm.

«Radio PIK» atmasko

Mūsuprāt (un mēs atšķirībā no sorosiešiem nepretendējam nedz uz to, ka pārstāvam visas sabiedrības viedokli, nedz uz to, ka esam visatklātākie, sirdsšķīstākie un vienīgās patiesības nesēji), Putņa histēriskais paziņojums liecina — sorosiešus sācis satraukt fakts, ka pamazām tiek atmaskotas viņu manipulatīvās viltības, neatkarīgu ekspertu ādā iefiltrējoties valstiskās struktūrās (KNAB, NRTP, LTV), lai savas nostādnes paustu jau ar valstisku atbalstu un no valstiskas tribīnes. Ir taču starpība, ja savu viedokli pauž truškopju biedrība, jauno filatēlistu klubs, kāda nevalstiska sabiedrība par atklātību, vai tas tiek popularizēts LTV un tam piekrīt «neatkarīgi eksperti» un ar KNAB un NRTP saistīti cilvēki!

Tāpat no Putņa paziņojuma var secināt, ka sorosiešus īpaši satrauc sabiedrības daļā populārais viedoklis, ka tieši «Delnas» un «Providus» darbība dezorganizēja slēptās priekšvēlēšanu reklāmas uzraudzību. Nevar noliegt, ka sorosieši šajā uzraudzības procesā nodiktēja savu toni. Tāpat nevar noliegt, ka priekšvēlēšanu laikā tika vajāti, piemēram, Gundaru Bojāru atbalstošie mediji, bet pilnīgā mierā atstāts «Radio PIK», kurš kaldināja Rubika–Žuravļova apvienības «Dzimtene» apbrīnojamos vēlēšanu rezultātus.

Putnis tagad apvaino «Neatkarīgo», ka tā noklusējot faktu par «Radio PIK» sodīšanu pēc pašvaldību vēlēšanām. Neko mēs, Putņa kungs, nenoklusējam, mēs runājam par pavisam ko citu — mēs runājam par sorosiešu un ētera uzraugu NRTP bezdarbību pret «Radio PIK» priekšvēlēšanu un vēlēšanu laikā. Mūs kā sabiedrības pārstāvjus neapmierina NRTP dūrīšu vicināšana pēc vēlēšanām, un mēs arī nepieņemam jūsu pašreizējo maskēšanos šajā sakarā. Vilciens jau ir aizgājis, «Radio PIK» savu darbu jau ir izdarījis, un par tagad uzliktajiem sodiem Žuravļova kungs var gardi pasmieties.

Krievu auditorija neinteresē

Kāpēc tad sorosieši un viņu pavadā ejošā NRTP nepievērsa uzmanību klajiem likuma pārkāpumiem «Radio PIK»? Mūsuprāt, tāpēc, ka sorosieši gribēja ar mediju un partiju finanšu kontroli ietekmēt vēlēšanu iznākumu sev tīkamajām partijām par labu. Cīņa turklāt notika tikai par latviešu balsīm, tāpēc Radio PIK» nebija sorosiešu interešu lokā. Tieši vēlēšanu rezultātu ietekmēšana, mūsuprāt, bija sorosiešu darbības mērķis, par ko liecina arī fakts, ka pirms vēlēšanām viņi savu «pētījumu» rezultātu publiskošanai rīkoja preses konferences, bet pēc vēlēšanām «pētījumu» galējo rezultātu paziņošana tos vairs neinteresē.

«Radio PIK» piemērs ļoti, ļoti kož acīs, jo tas atmasko faktu, ka sorosiešu darbošanās ir «nekaunīgi manipulatīva propaganda», nevis par lētu naudu sniegta palīdzība NRTP un KNAB, kuras pašas nu nekādi nespēj saskatīt slēpto reklāmu medijos.

Sorosiešu privilēģijas

Vēlēšanu rezultātu ietekmēšana, savu cilvēku iefiltrēšana valsts struktūrās — tā ir cīņa par varu, tā ir tipiska politiskās partijas darbība. «Sorosa fonds–Latvija» kopā ar tā finansētajiem «Delnu» un «Providus» arī ir politiska partija ar savu informatīvo un propagandas orgānu laikrakstu «Diena» un visai spēcīgiem atbalsta punktiem LTV («Dienas» skolu izgājušie cilvēki producentu un redaktoru korpusā).

Mēs varētu pat apsveikt šo politisko partiju par efektīvu darbību, ja vien ar dažām manipulācijām tā nebūtu ieguvusi privilēģijas, kādu nav citām partijām. Piemēram, politiskās partijas Latvijā nedrīkst saņemt ārvalstu finansējumu, turpretī «Sorosa fonds–Latvija» 11 gados no ārvalstīm esot saņēmis 60 miljonus dolāru — summu, par kādu nevar pat sapņot citas partijas. Citām partijām ir jāiziet stingri finanšu kontroles sieti, turpretī sorosiešu finanses ne tikai neviens nekontrolē, bet «Delna» pat nevīžo publiskot savu gada pārskatu.

Kaunīgie tiek atstumti

Uzmanīgi vērojot sorosiešu darbošanos sabiedriski svarīgās situācijās, pamanāmi divi šīs politiskās organizācijas darbošanās stili. Vienu nosacīti varētu nosaukt par kaunīgo sorosismu, otru — par neslēpto jeb, Putņa terminoloģijā, nekaunīgo.

Laikā, kad dominēja kautrīgais sorosisms, šīs organizācijas partijiskumu nevarēja īsti atšifrēt. Tolaik, piemēram, nevarēja īsti saprast, kas tā par ideoloģiju, ko pārstāv «Diena» — apbrīnojami konsekventi šis laikraksts sadalīja cilvēkus nemīluļos un mīluļos, bet kāpēc tā, no malas neviens nezināja. Protams, drusku smieklīgi likās, ka katrā «Dienas» numurā, lai panāktu vajadzīgo ievirzi, tika izmantoti tikai «Delnas» vai «Providus» ekspertu viedokļi, bet tāpēc jau it kā nevarēja tūlīt bļaut, ka te redzamas politiskās partijas pazīmes. Bet sorosiešu stils mainījās, kad par «Delnas» vadītāju kļuva Putnis. Tieši viņš publiski pacēla DDT («Diena», «Delna», Televīzija) karogu, un tas organizāciju iedvesmoja. Jebkurš «Delnas» pseidopasākums (piemēram, Putņa «nejaušā pastaigāšanās» pie Saeimas) tūlīt tika uztverts «Dienā» un «TV Panorāmā», to tūlīt komentēja vairāki «neatkarīgie eksperti» no Sorosa finansētajiem projektiem — tik «nekaunīgi manipulatīvu propagandu» Latvija pirms tam nebija redzējusi nevienas politiskās partijas izpildījumā.

Lai gan neslēptais Putņa stils varbūt pat nepatīk dažiem inteliģentākajiem sorosiešiem, jāatzīst, ka tam ir ļoti racionāls mērķis. Atklāti parādot, kādi spēki ir iesaistīti šajā propagandas mašīnā, to vieglāk ir politiski notirgot, kas ir daudz svarīgāk par «neatkarīgo ekspertu» un citu organizācijas aģentu neizgaismošanu. Politiskā loģika saka priekšā, ka drīz mēs pavisam skaidri ieraudzīsim arī organizācijas sponsora intereses.