Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mācītājs tiesā prasa 3000 latu

Tiesas spriedums garīdznieka Māra Santa prasībai pret Rīgas Kultūru vidusskolu par darba atteikumu seksuālās orientācijas dēļ tiks pasludināts 12. maijā. Abas puses ir pārliecinātas par savu uzvaru prāvā arī pēc spraigām debatēm tiesas sēdē.

RB jau rakstīja, ka mācītājs M. Sants tiesā vērsās pret diskrimināciju, uzskatot, ka vakantais reliģijas vēstures skolotāja amats viņam atteikts homoseksuālās orientācijas dēļ. Šādu pārliecību viņā stiprinot tas, ka skolas direktore Solveiga Linda Remese viņu pazīst jau sen, turklāt zina viņa darba pieredzi, taču darbu atteikusi, dodot to daudz «vājākam» kandidātam. Par morālo kaitējumu garīdznieks no Kultūru vidusskolas prasa 2000 latu kompensāciju, kā arī minimālo darba algu par vienu gadu — 960 latu.

M. Santa advokāts Aleksejs Dimitrovs tiesnesei Guntai Ozoliņai norādīja, ka par diskrimināciju liecina fakts, ka darbā tika pieņemts cilvēks ar daudz mazāku darba pieredzi un zemāku kvalifikāciju nekā M. Santam. Turklāt, spītējot tam, ka garīdznieks uz vakanto amatu pieteicās pēc sludinājuma laikrakstā «Izglītība un Kultūra», skolas vadība viņu uz darba interviju neaicināja. Tāpat mācītājs nesaņēma arī argumentētus darba atteikuma iemeslus. Skolas advokāte Gunta Putņa tiesai skaidroja, ka neatbildēšana uz iesniegumu ir lietvedības pārkāpums, nevis diskriminācija. Prasību viņa uzskata par noraidāmu, bet prasīto kompensāciju par pārāk lielu. «Skola ir pašvaldības budžeta iestāde — par prasīto summu samazināsies skolas nauda un iespējas izglītot bērnus. Neuzskatām, ka Santa kungs ir cietis tik lielus zaudējumus,» teica G. Putņa. Advokāte piebilda, ka reliģijas ētikas skolotājs pasniedz tikai divas mācību stundas nedēļā, tāpēc alga viņam sasniedz aptuveni 15 latu. Prasības uzturētāji šo faktu apšaubīja. Jautāta, kāpēc darbā pieņemts kandidāts, kurš tikai šajā mācību gadā sāka studijas reliģijas ētikas nozarē, turklāt vēl nav uzkrājis nekādu pedagoģiskā darba pieredzi, G. Putņa norādīja, ka likuma ietvaros par skolotāju drīkst strādāt arī students. «Santa kungam ir augstākā matemātiskā izglītība, taču mums vajadzēja tieši reliģijas ētikas skolotāju,» izvēli pamatoja skolas advokāte.

Prāvā kā liecinieks piedalījās arī darbā pieņemtais reliģijas ētikas skolotājs Andris Namnieks. Lūgts tiesai izklāstīt savu versiju par darba meklējumiem, A. Namnieks bija lakonisks: «Mani pieņēma darbā, un tagad man jānāk uz tiesu.» Pēcāk viņš tomēr piebilda, ka par iespēju strādāt viņš uzzinājis universitātē. Saticies ar skolas direktori, un abi vienojušies, ka 30. augustā parakstīs darba līgumu. Pedagoģiskās darba pieredzes A. Namniekam nav — līdz šim viņš strādājis svētdienas skolā un kā audzinātājs darbojies dažādās bērnu bāreņu nometnēs.