Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Newsweek»: Putins pret Baltijas valstīm izturas ar nicinājumu

«Putins pret mazajām Baltijas valstīm izturas ar nicinājumu, atsakoties parakstīt to robežlīgumus un tām lasot lekcijas par krievvalodīgo skolu nepieciešamību,» savā jaunākajā izdevumā secina autoritatīvais amerikāņu žurnāls «Newsweek».

«Bušs, dodoties uz Latviju un Gruziju, tām liks domāt, ka tām ir rīcības brīvība darīt visu, ko vien iegribas,» ASV valsts sekretārei Kondolīzai Raisai nesen viesojoties Maskavā, viņai žēlojies Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, raksta «Newsweek» un piedāvā savu traktējumu tam, kādēļ ASV prezidents Džordžs Bušs pirms došanās uz 9. maija svinībām Maskavā nolēmis apmeklēt Latviju un Gruziju. «Bušs vēlas apmeklēt Latviju un Gruziju, lai pasaulei parādītu, kā izskatās jaunās demokrātijas. Turpretī krievi viņa vizīti saprot kā vēl lielāku amerikāņu iejaukšanos viņu durvju priekšā,» spriež autoritatīvais amerikāņu žurnāls. «Putins pret mazajām Baltijas valstīm izturas ar nicinājumu, atsakoties parakstīt to robežlīgumus un tām lasot lekcijas par krievvalodīgo skolu nepieciešamību,» secina «Newsweek» un citē Latvijas prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kura pauž, ka «no Krievijas nākošā retorika, šķiet, nepieņem, ka esam ES un NATO locekļi».

Krievija jūtas rupji apvainota par amerikāņu sakariem ar Baltijas valstīm un ASV iejaukšanos Gruzijā un Ukrainā notikušajās revolūcijās, kā amerikāņu politiku šajās valstīs traktē krievi. «Šīs valstis, mūsuprāt, ir sliktie zēni, kā jūs, amerikāņi, mēdzat izteikties,» «Newsweek» atklāti paudis ar Kremli saistīts analītiķis Gļebs Pavlovskis. «Bušs dodas iekšā postpadomju politikas mīnu laukā. Lai protestētu pret padomju okupāciju, divas no Baltijas valstīm nepiedalīsies Krievijas Otrā pasaules kara atceres pasākumos. Tomēr šī rūgtā diskusija ir ne tik daudz par pagātni, kā par tagadni — par to, kur atrodas Krievijas robeža un kas ir uzskatāmi par krieviem. V. Vīķe-Freiberga, kas plāno doties uz Maskavu, teic, ka Putins Latvijas krieviski runājošos iedzīvotājus redz kā «Krievijai piederošus». Buša uzdevums ir Putinu pierunāt atcerēties ne tikai Otrā pasaules kara beigas, bet arī aukstā kara beigas,» rezumē amerikāņu žurnāls.