Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākas 2. Rīgas fantāzijas filmu festivāls

No šodienas līdz 5. maijam kinoteātrī «K.Suns» notiks 2. Rīgas starptautiskais fantāzijas filmu festivāls.

Fantāzijas kino aptver ļoti plašu loku, sākot no pasaku filmām līdz zinātniskai fantastikai, mistifikācijām, šausmu filmām un trilleriem. Šā gada festivāla programmā tiks akcentētas tieši zinātniskās fantastikas filmas, kas būs skatāmas kopā ar citām — aptuveni 12 jaunākajām fantāzijas, trilleru un citu žanru filmām, kas tapušas dažādos pasaules reģionos laika periodā no 2002. gada.

Neiztrūkstoša būs Āzijas filmu klātbūtne, kā arī būs skatāma labāko Eiropas fantāzijas īsfilmu izlase.

Pilnmetrāžas filmas piedalīsies konkursā, sacenšoties par iespēju iegūt balvas. Labākā filma tiks apbalvota ar «Zelta zobu», bet filma, kas izpelnīsies īpašu žūrijas atzinību, saņems «Sudraba zobu».

Festivāla žūriju veidos pieci dažādu Latvijas kultūras un zinātnes jomu pārstāvji.

Festivālu rīko Starptautiskais Kino centrs ar Rietumu bankas finansiālu atbalstu un Eiropas Fantāzijas filmu festivālu federācijas līdzdalību.

Eiropas Fantāzijas filmu festivālu federācija tika izveidota 1987. gadā. Federācijas mērķis ir rūpēties par fantāzijas žanra popularizēšanu, īpašu uzmanību veltot Eiropas kino, un veicināt žanra izaugsmi un attīstību. Federācijas centrālais gada notikums ir «Zelta Meljesa» balvas pasniegšana. Uz «Zelta Meljesu» pretendē filmas, kas gada garumā saņēmušas «Sudraba Meljesa» balvu pamatbiedru festivālos Briselē, Luksemburgā, Porto, Amsterdamā un citur.

2004. gadā balvu pasniegšana notika Amsterdamā un par labāko sezonas Eiropas fantāzijas filmu kļuva dāņu režisora Andersa Tomasa Jensena filma «The Green Butchers». Šogad ceremonija norisināsies Šveices pilsētā Neušatelā, bet nākamajos gados — Somijas pilsētā Espo un Zviedrijas pilsētā Lundā.