Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Džordža V. Buša biogrāfija

Džordžs V. Bušs ir 43. ASV prezidents.

ASV prezidenta zvērestu pirmoreiz Bušs deva 2001. gada 2. novembrī, atkārtoti par ASV prezidentu viņu ievēlēja 2004. gada novembrī.

Pirms kļūšanas par ASV prezidentu Bušs sešus gadus bija 46. Teksasas štata gubernators.

Bušs dzimis 1946. gada 6. jūlijā Konektikutā, bērnību pavadījis Midlandā un Hjūstonā Teksasas štatā. 

Viņš ieguvis vēstures bakalaura diplomu Jēlas universitātē 1968. gadā, pēc tam dienējis Teksasas Nacionālajos gaisa spēkos, kur bija iznīcinātāja F-102 pilots. 

Hārvarda Biznesa skolā 1975. gadā Bušs ieguva biznesa administrācijas maģistra grādu. Kļuvis par maģistru, Bušs pārvācas atpakaļ uz Midlandu un sāka karjeru enerģētikas sfērā. 

Pēc piedalīšanās sava tēva 1988. gada prezidenta kampaņas organizēšanā, kas bija veiksmīga, Bušs sapulcināja vairākus partnerus un kopīgi ar tiem 1989. gadā iegādājas beisbola klubu «Texas Rangers».

1994. gada 8. novembrī Bušs kļuva par Teksasas gubernatoru. 1998. gadā viņš kļuva par pirmo Teksasas gubernatoru, kurš tika ievēlēts atkārtoti.

Prezidents ir precējies ar Lauru Bušu, kas ir izbijusi skolotāja un bibliotekāre. Prezidenta ģimenē ir divas dvīņu meitas  — Dženna un Barbara. Bušu ģimenei pieder divi suņi — Bārnijs un Mis Bezlija — un kaķis Villijs.