Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Statoil» aicina Konkurences padomi veikt pārbaudes vai kratīšanu

SIA «Latvija Statoil» pēc nepārtraukti izskanošās informācijas par iespējamo degvielas mazumtirgotāju vienošanos, kā arī nepamatoti augstām degvielas cenām, pieņēmusi lēmumu rīkoties radikāli. Uzņēmums aicina Konkurences padomes priekšsēdētāju Pēteri Vilku veikt pārbaudes vai kratīšanu, ja Konkurences padome uzskata to par vajadzīgu.

Par to portālu «Apollo» informēja SIA «Latvija Statoil» sabiedrisko attiecību konsultante Margrieta Akmens.

«Sabiedrībai ir tiesības zināt, vai izskanējušie apvainojumi degvielas mazumtirgotājiem ir patiesība vai tikai pieņēmumi. Naftas produktu nozare ir komplicēta, un sabiedrības zināšanas par to ir ļoti virspusējas. Tā ir laba augsne demagoģijai un spekulācijām ar sabiedrību. Lai to ierobežotu, mēs aicinām Konkurences padomi veikt pārbaudes iespējami ātrākā laikā,» uzsver «Latvija Statoil» izpilddirektore Baiba Rubesa.

Apzinoties, ka tik straujam degvielas cenu kāpumam patērētāji nav gatavi, «Latvija Statoil» darījis visu, lai piedāvātu degvielu par iespējami zemāku cenu, pastāvot esošajām izmaksu pozīcijām. Pilnīga uzņēmuma rīcībā esošā informācija par degvielas mazumtirdzniecības cenu ietekmējošiem faktoriem tika sniegta ne tikai plašsaziņas līdzekļiem, bet 22. aprīlī arī vairākiem ministriem, valsts iestāžu un sabiedrisku organizāciju vadītājiem. Taču no atsevišķām amatpersonām izskanējušās šaubas par degvielas cenas pamatotību, kā arī aizdomas par iespējamo mazumtirgotāju vienošanos apstrīd uzņēmuma godaprātu.

«Ir skaidrs, ka naftas produktu cenu kāpums ietekmē pasaules lielāko industriālo valstu, arī Latvijas, ekonomiku un tautsaimniecību. Tātad valdības līmenī būtu jāpieņem lēmumi, kas ļautu to vieglāk pārvarēt. Tāpēc dalījāmies ar informāciju un apliecinājām arī gatavību sniegt citus valdības pārstāvjus interesējošo informāciju. Taču mums tā nav lūgta. Izņēmums ir Konkurences padome un ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš, kas piektdien, 29. aprīlī, aicināja uz tikšanos Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas biedrus, lai racionāli izvērtētu situāciju un kopīgi meklētu risinājumus,» turpina Rubesa.

«Latvija Statoil» strādā saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošiem likumiem, un uzņēmumam nav, ko slēpt. Tāpēc uzņēmums cer, ka Konkurences padome radīs iespēju veikt kratīšanu, lai iespējami ātrākā laikā tiktu rastas atbildes uz sabiedrību interesējošiem jautājumiem.