Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija cīnīsies ar motociklistiem — Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem

Tā kā pagājušajā nedēļas nogalē avārijās, kurās iesaistīti motociklisti, gāja bojā trīs un cieta divi cilvēki, Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki Latvijā sāks pastiprināti uzraudzīt un sodīt motociklistus, kas pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus. Par to portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Turpmāk Ceļu policijas darbinieki īpaši kontrolēs motociklistus, kas brauc bez ķiveres vai bez derīgas motocikla tehniskās apskates. Motociklistiem pastiprināti tiks veikta arī alkohola reibuma kontrole, kā arī īpaša uzmanība tiks pievērsta motociklistiem ātruma pārsniedzējiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē (no 29. aprīļa līdz 1. maijam) Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas Sabiedriskās drošības pārvaldes Ceļu policijas biroja darbinieki Rīgā motociklistiem sastādīja 26 administratīvo pārkāpumu protokolus, arī trīs par braukšanu reibumā, trīs par braukšanu bez tiesībām un 20 par braukšanu bez ķiveres. Savukārt kopš gada sākuma Ceļu policijas darbinieki Latvijā motociklistiem par dažādiem pārkāpumiem sastādījuši 169 protokolus, no kuriem 41 sastādīts par braukšanu reibumā. 2005. gada četros mēnešos motociklisti izraisījuši četrus ceļu satiksmes negadījumus, viens no viņiem negadījumu izraisīja, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē.

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Sabiedriskās drošības pārvaldes Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš norāda: «Motociklisti ir vieni no ceļu satiksmes neaizsargātajiem dalībniekiem, un situācijās, kad ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts motociklists, gandrīz vienmēr smagākās traumas gūst tieši viņš.» Tādēļ Zivtiņš aicina visus motociklistus lieki neriskēt ar savu un galvenokārt apkārtējo cilvēku dzīvību, demonstrējot sava motocikla maksimālo ātrumu vai pārgalvīgus trikus.

Valsts policija jau ziņoja, ka no 1. līdz 2. maijam ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīti motociklisti, gāja bojā trīs un cieta divi cilvēki.

Ap pulksten 16.10 Rīgā, Maskavas ielā, apgāzās 1971. gadā dzimušā Dzintara vadītais motocikls «Suzuki» un sadūrās ar automašīnu «Mercedes-Benz». Notikuma vietā gāja bojā motocikla pasažiere — 1966. gadā dzimusī Sarma.

Savukārt ap pulksten 21.30 Liepājas rajonā uz autoceļa Rīga–Liepāja 1975. gadā dzimušais Ivo, vadot automašīnu «Ford Probe», iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar motociklu «Suzuki», ko vadīja 1978. gadā dzimušais Ģirts. Negadījumā no gūtajām traumām gāja bojā abu transportlīdzekļu vadītāji, kā arī cieta automašīnas pasažiere — 1982. gadā dzimusī Linda.

Ap pulksten 11 Jelgavas rajonā, uz autoceļa Dalbe–Garoza, 1980. gadā dzimušais Jānis, vadot motociklu «Honda», iebrauca mājas nožogojumā, un motocikla vadītājs ar diagnozi alkohola reibums un galvas sasitums tika nogādāts slimnīcā. Avārijā cieta arī motocikla pasažieris — 1980. gadā dzimušais Dmitrijs.