Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā grib ievest nezināmas izcelsmes liellopu aknas

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sanitārā robežinspekcija robežkontroles punktā «Terehova» aizturējusi 23 tonnas nezināmas izcelsmes liellopu aknas, kas no Lietuvas vestas cauri Latvijai uz Moldovu, interneta portālu «Apollo» informēja PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Sanitārie robežinspektori, veicot kravas kontroli, atklāja, ka no Lietuvas vestajai kravai noņemts gan veterinārais, gan muitas nodrošinājums un to vietā uzlikti citi nodrošinājumi jeb, citiem vārdiem sakot, krava pārplombēta. Turpinot kontroli, inspektori konstatēja, ka mašīnā atrodas kartona kastes bez marķējuma, daļa no tām izjukušas. Kastēs polietilēna maisos bija liellopu aknas, un uz iepakojuma redzamais zīmogs liecināja, ka produkcija nav ražota ASV uzņēmumos, kas minēti kravas pārvadātāja uzrādītajos veterinārajos dokumentos. Turklāt inspektori konstatēja, ka mašīnā atrodas divas tonnas Dānijas izcelsmes cūku speķa, kam vispār nebija nekādu dokumentu.

Sazinoties ar kolēģiem Lietuvā, noskaidrojās, ka no muitas noliktavas Lietuvā 22. aprīlī tik tiešām izbraukusi krava ar ASV izcelsmes liellopu aknām, ko iepriekš pārbaudījis Lietuvas atbildīgais dienests. Kā kravas saņēmējs bijusi norādīta Moldova, un tā devusies ceļā uz robežkontroles punktu «Terehova», lai šķērsotu robežu un izbrauktu no Eiropas Savienības teritorijas.

«Sadarbojoties Latvijas un Lietuvas atbildīgajiem dienestiem, tika veikta operatīva pārbaude,» stāsta PVD Sanitārās robežinspekcijas priekšnieces vietniece Sandra Smuļko. «Tajā noskaidrojās, ka no noliktavas izbraukusī aknu krava pa ceļam uz robežu aizvesta uz citu muitas noliktavu, kurā tā, noņemot plombas, ir atvērta, un, neinformējot Lietuvas atbildīgo dienestu, tajā iekrauts Dānijas izcelsmes cūku speķis. Par šo faktu Lietuvas dienests lūgs paskaidrojumus Lietuvas muitai. Taču pagaidām nav noskaidrots, kur palikušas pirmajā muitas noliktavā pārbaudītās aknas, jo skaidrs ir viens, tās nav tās pašas, kuras aizturētas uz robežas, un līdz tālākai lēmuma pieņemšanai atrodas robežkontroles punktā «Terehova».»