Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijā kādai sievietei diagnosticēta Kreicfelda–Jakoba slimība

Igaunijas ārsti kādai sievietei diagnosticējuši smadzenes sagraujošo Kreicfelda–Jakoba slimību, kas tiek saistīta ar govju trakuma slimību, vēsta laikraksts «Postimees».

Tallinas veselības aizsardzības dienests ziņu par sešdesmit gadu vecās Tallinas iedzīvotājas saslimšanu pagājušajā nedēļā saņēmis no Tartu universitātes klīnikas.

Veselības aizsardzības dienesta vecākā inspektore Mari Jervelaida laikrakstam pavēstīja, ka tas ir izolēts gadījums un sieviete nav saslimusi pēc inficētas govs gaļas apēšanas. Viņa norādīja, ka vidēji gadā vienai personai no miljona tiek konstatēta slimība un nav pamata panikai.

Tartu universitātes nervu klīnikas vadītājs Tomass Asers arī apstiprināja, ka sievietei diagnosticēta klasiskā Kreicfelda–Jakoba slimība, kas ir ģenētiska, nevis ar to cilvēki inficējas no govīm, kuras slimas ar liellopu trakuma slimību. Asers sacīja, ka pēc diagnosticēšanas sieviete nosūtīta mājās, taču slimība progresē ļoti strauji. Slimība ir letāla.

Jervelaida sacīja, ka būtu iemesls bažīties, ja vienlaikus tiktu atklāti vairāki saslimšanas gadījumi, kas liecinātu par lipīgu slimības veidu.

Pēdējā reize, kad Igaunijas ārsti atklāja līdzīgu gadījumu, bija pagājušā gada novembris, kad slimība tika atklāta 73 gadus vecai sievietei no Igaunijas centrālās daļas.

Pēc Jervelaidas teiktā, fakts, ka sešu mēnešu laikā Igaunijā divas reizes konstatēta šī slimība, ir saistīts ar igauņu ārstu labo prasmi atklāt retas slimības.