Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdības locekļi un parlamentārie sekretāri šomēnes sāk saņemt lielākas algas

Valdības locekļi un parlamentārie sekretāri no maija sāk saņemt lielākas algas, kas pārrēķinātas atbilstoši sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējās darba algas apmēra kāpumam pērn.

Kā informēja Ministru kabineta preses sekretārs Aivis Freidenfelds, Ministru prezidenta alga no maija ir 2163 lati pirms nodokļu nomaksas jeb 1491 lats pēc nodokļu nomaksas.

Ministru algas pirms nodokļu nomaksas tagad ir 1944 lati jeb 1342 lati pēc nodokļu nomaksas. Savukārt parlamentārie sekretāri «uz papīra» saņem 826 latus jeb 570 latus pēc nodokļu nomaksas.

Kopumā atbilstoši sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējās darba algas pieaugumam pērn arī valdības locekļiem un parlamentārajiem sekretāriem atalgojums palielinājies par 8,4%.

Līdz šim, kad valdības locekļiem un parlamentārajiem sekretāriem algas tika rēķinātas pēc 2003. gada vidējās sabiedriskajā sektorā strādājošo darba algas 224 latu apmērā, premjera atalgojums mēnesī bija 1994 lati, ministru un īpašu uzdevumu ministru — 1792 lati, bet parlamentāro sekretāru — 762 lati pirms nodokļu nomaksas.

Jau ziņots, ka šādu atalgojuma aprēķina sistēmu ieviesa Induļa Emša (ZZS) valdība. Iepriekš, 2003. gada sākumā, Einara Repšes (JL) valdība nolēma trīskāršot algas, premjera algu nosakot 2200 latu apmērā, premjera biedra darba samaksu — 2100 latu, bet ministru algu — 2000 latu apmērā. Pirms tam premjera un viņa biedra alga bija 650 lati pirms nodokļu nomaksas, savukārt ministri saņēma 615 latus.