Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Al Qaeda» joprojām ir ļoti aktīva

Starptautiskā teroristiskā organizācija «Al Qaeda» joprojām ir ļoti aktīva. Tā vervējot jaunus locekļus un mēģinot rast veidus, kā uzbrukt ASV, lai arī tā ir cietusi pēc 2001. gada 11. septembra uzbrukumiem. Tā pirmdien pavēstīja ASV viceprezidents Diks Čeinijs.

«Ienaidnieks, kurš parādījās 11. septembrī, ir ievainots un nelīdzsvarots un bēguļo, tomēr tas vēl ir ļoti aktīvs un joprojām cenšas atrast veidu, kā mums kaitēt,» pavēstīja Čeinijs. «Paejot mēnešiem un gadiem, viņi cer, ka mūsu valsts kļūs bezrūpīga un slinka un aizmirsīs savus pienākumus.»

Tiek uzskatīts, ka «Al Qaeda» līderis Osama bin Ladens slēpjas kalnainā reģionā uz Afganistānas un Pakistānas robežas un viņam pēc 11. septembra terora aktiem izdevies izvairīties no sagūstīšanas. Taču ASV spēki un tās sabiedrotie ir sagūstījuši vai nogalinājuši citus augsta ranga «Al Qaeda» locekļus.

«Tā ir starptautiska kampaņa, mēs progresējam daudzās kategorijās — finansiālajā, juridiskajā, militārajā,» paziņoja Čeinijs. «Mums ir darīšana ar grupējumu, kuram ir šūniņas visā pasaulē, tomēr soli pa solim, ar diplomātiju un spēku, ar mūsu sabiedrotajiem un partneriem, mēs samazinām telpu, kurā teroristi var brīvi rīkoties.»