Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iznīcinās 26 000 litru kontrabandas spirta

Lai mazinātu valsts budžeta izdevumus, otrdien plānots iznīcināt aptuveni 26 000 litru kontrabandas spirta.

Pērn naktī uz 16. maiju kravas automašīna «Iveco» ar kontrabandas spirtu šķērsoja Latvijas–Krievijas robežu Terehovas muitas kontroles punktā un devās uz Ludzu. Automašīna tika novietota kādas firmas teritorijā Latgales ielā, kur ir vairākas noliktavas. Vienā no tām spirts tika izkrauts.

Automašīnā un puspiekabē atradās 30 000 litru spirta, kas bija sapildīts 2,5 litru tilpuma plastikāta pudelēs ar uzrakstu «Maksimka» — ar šādu nosaukumu Krievijā tiek pārdots mazgāšanas līdzeklis. Melnajā tirgū šāds daudzums spirta maksā aptuveni 45 000 latu. Pēc ekspertu atzinuma, spirts ir kvalitatīvs — 95,6%.

Kopumā šajā lietā tika aizturētas deviņas personas, trīs muitnieki, taču apcietinājumā sākotnēji atradās tikai četras personas, kurām celta apsūdzība.

Muitnieks Andris Kļovs tiek apsūdzēts par to, ka neveica automašīnas kravas kontroli, sazinājās ar citiem nozieguma līdzdalībniekiem un nodrošināja preces pārvietošanu pāri robežai. Viņš automašīnas šoferim pat esot norādījis noliktavu, kurā prece jāizkrauj. Kļovs jau iepriekš figurējis vairākās līdzīgās krimināllietās, taču līdz šim viņam nekad apsūdzību nav izdevies uzrādīt.

Otrs par kontrabandas organizēšanu apsūdzētais ir viens no SIA «APS Transports» īpašniekiem Pjotrs Peceņuks, kas savukārt esot vienojies par noziedzīgā nodarījuma veikšanu ar trešo apsūdzēto — SIA «Kargo 5» direktoru Pāvelu Jegorovu. Arī Jegorova vārds likumsargiem nav svešs. Viņš figurē kādā citā lietā par spirta kontrabandu. Tā sākotnēji nodota kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā, bet vēlāk pierādījumu trūkuma dēļ atdota policijai papildizmeklēšanai.

Ceturtais lietā apsūdzētais ir «Kargo 5» šoferis Vasilijs Farsņovs, kas kontrabandas preci pārvietojis pāri muitas robežai.

Atsavinātā spirta vērtība ir 12 600 latu, taču kopējais nodarītais zaudējums varētu būt aptuveni 190 000 latu.