Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zane Vaļicka gaida otru bērniņu

Pievēršot īpašu uzmanību scenārijam, LNT šefs Andrejs Ēķis ir iecerējis uzņemt seriāla «Inspektors Grauds» turpinājumu. Daudzi skatītāji atcerēsies, ka seriālā galveno sieviešu lomu spēlēja aktrise Zane Vaļicka. Pašlaik Zane ierunā TV3 skatāmos latīņamerikāņu seriālus un maija beigās gaida piedzimstam savu otro bērniņu.

— Pašmāju seriālā «Inspektors Grauds» jūs spēlējāt galveno sieviešu lomu. Ar ko jums saistās seriāla uzņemšanas laiks?

— Spilgtākās atmiņas man saistās ar lielo nogurumu, jo filmējām cauras naktis, miegam atvēlot vien pāris stundas. Bet agri no rīta mums atkal bija jābūt formā, lai darbu turpinātu. Seriālu filmēt sākām jūlija vidū, un līdz augusta beigām lielākā daļa bija jau uzņemta. Septembrī bija jāpabeidz tikai dažas epizodes.

Vēl seriāla filmēšanas laiks man saistās ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Jo mums visiem toreiz bija mazāk spēka, jo mēs vairāk jokojām. Bet šī īpašība laikam nāca no mūsu režisora Aigara Graubas — viņa enerģijai un humoram patiesi nav robežu!

— Kādi, jūsuprāt, ir šā seriāla plusi un mīnusi?

— Nezinu, vai skatītāji to spēja pamanīt, bet seriāls vizuāli tika uzņemts ļoti labi. Tā kā «Inspektors Grauds» ir pirmais seriāls Latvijā, kurš uzņemts kriminālajā žanrā, protams, ka netrūka arī kļūdu. Kā saka vecmāmiņas: pirmā pankūka parasti nedaudz piedeg. Taču seriālā neizdošanos bija krietni vien mazāk nekā pozitīvo lietu. Daudzi uzsver, ka tā vienīgais klupšanas akmens bija scenārijs. Bet mēs visi mācāmies. Ja vien seriālu turpinās uzņemt, arī tā scenārijs noteikti kļūs sižetiski saistošāks.

— Bija kādas epizodes, kuras jums bija grūti nospēlēt?

— Nē, tādas neatceros, jo man ļoti palīdzēja kā režisors, tā arī kolēģi. Turklāt, lai labāk iejustos lomā, es daudz skatījos citviet uzņemtos kriminālā žanra seriālus, kur galvenās lomas spēlēja sievietes. Tā nerīkojos, lai špikotu, bet lai veiksmīgāk iejustos lomā un redzētu, kādu pieeju atraduši citi aktieri. Arī mans seriāla partneris Andris Keišs vēroja līdzīga žanra filmu «K9».

— Droši vien arī seriāla filmēšanas laikā gadījās neparedzētas situācijas…

— Protams. Kāda kautiņa skatā kaskadieris nejauši man iespēra pa žokli. Bija jāliek tam klāt auksti priekšmeti un jāziež visādas smēres, jo nākamajā epizodē nevarēju parādīties ar uzpampušu žokli…

— Pašlaik Dailes teātrī toni nosaka režisors Mihails Gruzdovs. Kādu redzat savu vietu šai teātrī?

— Pašlaik teātrī man ir pauze, jo gaidu bērniņu, kam jādzimst maija beigās. Es neesmu Gruzdova aktrišu sarakstā, neesmu ar viņu kopā strādājusi, tomēr man jāatzīst, ka Miša ir tas cilvēks, pie kura kabineta durvīm nav bail pieklauvēt, viņam var pateikt, kas aktieriem ir uz sirds. Taču, kā man ies teātrī, rādīs laiks.

— Pirms kāda laika sacījāt, ka domājat par nodarbošanās maiņu…

— Šādas domas aktieriem uznāk bieži, un es neesmu izņēmums. Es varētu darīt arī kādu citu radošu darbu un tomēr… Esmu sapratusi, ka pilnīgi no teātra aiziet es tomēr nevaru. Nesen ar dēliņu Dailes teātrī skatījāmies izrādi «Burvis no Oza zemes». Es sēdēju zālē kā skatītāja un jutos ļoti dīvaini. Neslēpšu, ka es gribēju atrasties uz skatuves.

— Tomēr teātris nav jūsu vienīgā darbavieta. Jūs ierunājat arī seriālus TV3. Vai šis darbiņš tiek darīts vairāk peļņas nolūkos vai tomēr tajā atrodat arī sev kādu patiesu prieku?

— Noteikti. Es nekādi negribu piekrist apgalvojumam, ka seriālu ierunāšana aktierim ir tikai naudas darbs. Ar to es neliekuļoju, jo pilnībā saprotu tās sievietes, kuras mājās skatās seriālus. Kad man piedzima dēliņš, arī es kā lielākā daļa jauno māmiņu izbaudīju mājas dzīvi un arī ikdienā vēroju seriālus. Kāpēc gan ne? Vai labāk ir skatīties filmas, kurās rāda kaušanos? Ar vairākām sievietēm esmu runājusi par to, ka, skatoties seriālus, šķiet, ka tur notiekošais ir ļoti banāls. Bet visa mūsu dzīve ir banālu notikumu pārpilna! Lai kādā intonācijā mēs arī neteiktu vārdus «Es tevi mīlu», no malas tas izklausīsies banāli.

— Pie kāda seriāla strādājat pašlaik?

— Nesen beidzu ierunāt seriālu «Rebeka». Ļoti interesanti, ka šis telenoveles finālu noteiks skatītāji, jo seriāla veidotāji ir uzņēmuši trīs dažādas seriāla beigu sērijas. Skatītāji varēs balsot, ar kuru puisi palikt kopā seriāla galvenajai varonei. Viņu balsojums tad arī noteiks, kura no sērijām tiks parādīta.

— Vai, ierunājot seriālus, ir bijušas epizodes, kuras jūs ir ļoti aizkustinājušas?

— Nesen dažas epizodes man bija grūti ierunāt. Kā piecus gadus veca dēliņa un arī topošā māmiņa es nevarēju palikt vienaldzīga, kad seriālā nomira viens bērniņš. Tāpat visai sarežģīti bija ierunāt epizodi, kurā seriāla varone gatavojās veikt abortu. Es gan domāju, ka seriālu varoņu pārdzīvojumi vienaldzīgu nespēj atstāt ne skatītāju, ne ierunātāju. Tur nav lielas atšķirības. Atzīšos, ka man ir bijuši gadījumi, kad, seriālu ierunājot, esmu arī apraudājusies.

— Kā vērtējat pašas ierunātos seriālus no profesionālā viedokļa?

— Ne vienmēr seriālos aktieru darbs ir labs. Man ir bijuši brīži, kad, ierunājot tekstu, gribas novērsties no ekrāna, taču ir arī ļoti veiksmīgi un labi darbi, no kuriem aktierspēli var pamācīties.

Seriālā nepārtraukti tiek filmēti tuvplāni, tas nozīmē, ka skatītāji redz ikvienu aktiera reakciju. Aktierim tas ir ļoti sarežģīts darbs. Viens no, manuprāt, labākajiem seriāliem, ko esmu ierunājusi, ir «Mīlas ceļš». Tajā spēlēja ļoti profesionāli aktieri.

— Vai jums ir kāda sapņu loma?

— Nē, es būtu priecīga par katru jaunu pieredzi. Būsim reālisti, nav ko aizsapņoties, jo Latvijā jauni seriāli un filmas ir tikai tik, cik to ir. Man gan ir cits sapnis, kas radies seriālu ierunāšanas sakarā — es ļoti gribu iemācīties spāņu valodu.

— Kādas ir jūsu tuvākās ieceres?

— Pagaidām kā jau visas mammas es domāju tikai par to, lai mans mazulis piedzimst vesels. Tāpēc pašlaik ar darbiem neizraujos — vairāk cenšos sevi pasaudzēt un atpūsties.

— Jūsu vīrs strādā ar mākslām nesaistītā darbā. Vai ir viegli sadzīvot divu dažādu profesiju pārstāvjiem?

— Mans vīrs ir pietiekami radošs cilvēks, lai mums nebūtu grūtību saprasties. Gundara bizness kādreiz bija saistīts ar izstāžu veidošanu, viņš strādājis arī reklāmas biznesā, līdz ar to mūsu abu profesijas nebūt nestāv viena no otras tik tālu, cik varētu domāt. Ja vīrs būtu grāmatvedis, pieļauju, ka mums saprasties būtu grūtāk.

— Jums pietiek laika vienam priekš otra?

— Jā, parasti brīvdienas mēs pavadām kopā. Pašlaik gan Gundaram sestdienās ir jāmācās, jo viņš studē juristos. Es dažkārt smejos, ka mans vīrs ir mūžīgais students, jo šī viņam būs jau trešā augstākā izglītība. Es viņu atbalstu, jo jurista izglītība Gundara darbā ir ļoti nepieciešama. Darbadienās gan šad un tad papukstu par vīra aizraušanos ar hokeju, jo divreiz nedēļā viņš dodas uz treniņiem. (Smejas.) Es gan cenšos savu nepatiku pret vīra hobiju apslāpēt, jo mums katram taču ir nepieciešams savs laiks!

— Jūsu dēliņš ir no pirmās laulības. Kādas dēlam veidojās attiecības ar Gundaru?

— Ļoti labas. Iespējams, ka viss gāja tik viegli tāpēc, ka ar dēliņa tēti izšķīros, kad viņš bija pavisam mazs — dēls vēl runāt pat nemācēja. Ja viņam būtu bijuši septiņi astoņi gadi, tas droši vien būtu bijis savādāk, un dēlēns to visdrīzāk būtu uztvēris daudz sāpīgāk. Bet pašlaik dēls ir pieņēmis faktu, ka viņam ir divi tēti.

— Šogad bijāt nolēmusi doties uz skaistumkonkursu «Misis Pasaule» Lasvegasā. Kāpēc neaizbraucāt?

— Kad man piedāvāja doties uz skaistumkonkursu, mēs ar vīru jau domājām par mazuli. Toreiz abi nolēmām — ja pieteiksies bērniņš, šogad uz konkursu nebraukšu. Tā arī notika. Taču, ja vien pēc bērniņa dzimšanas atgūšu formu un ja vien mani aicinās vēlreiz, uz šo konkursu labprāt pēc kāda laika došos.

Konkursi ir jauna pieredze, tajos ir iespēja satikt dažādus interesantus cilvēkus. Turklāt, es neslēpšu, ka man ir svarīgi sevi apzināties arī kā izskatīgu sievieti, un skaistumkonkurss ir sava veida pašapliecināšanās.