Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmais streiks: «Ventas» projekts grūst...

Latvijas futbola čempionāta virslīgas komanda «Venta» jau divas dienas netrenējas, un spēlētāji apsver iespēju neiziet laukumā, ja viņiem netiks izmaksāts līgumos paredzētais atalgojums.

Pirms sezonas «Ventas» saimnieki pavēstīja, ka kluba budžets būs septiņi miljoni eiro, taču ar naudas piesaistīšanu neveicas, kā bija plānots. Trešdien «Ventas» futbolistiem paredzēts kārtējais Latvijas čempionāta mačs — izbraukumā pret Daugavpils «Dinaburg», taču Kuldīgā pierakstītā komanda negatavojas šai spēlei. Pirmdien pulksten 16 paredzētais treniņš tika atcelts, bet pulksten 20 viesnīcā «Lielupe» notika komandas ārkārtas sapulce.

Pagājušo sestdien «Venta» spēkojās ar «Liepājas metalurgu», un stundu pirms šīs spēles futbolisti pieprasīja kluba vadībai izmaksāt atalgojumu. Tas joprojām nav noticis, jo virslīgas jaunpienācēja «Venta» turpina risināt finansiālās problēmas. Kluba vadību pēkšņi vairs nevar sazvanīt, jo visi mobilie tālruņi ir izslēgti vai atrodas ārpus uztveršanas zonas. «Ventas» ģenerālmenedžeris Ross Akmens esot izbraucis no Latvijas — vieni komandā stāsta, ka aizbraucis meklēt naudu, citi uzskata, ka viņš devies prom uz neatgriešanos.

Lai arī kā negribas ticēt, ka grandiozais Latvijas futbola projekts, kas bija iecerēts zem Kuldīgas «Ventas» zīmes, sabrūk, taču daudz kas par to jau liecina. Komandas saimniekiem nav izdevies atrast finansējumu (tika solīti pat septiņi miljoni eiro!), tāpēc mēnešiem kavējas atalgojuma izmaksāšana futbolistiem. Vairums no «Ventas» spēlētājiem un treneriem pagaidām saņēmuši vienīgi nelielu daļu no līgumos ierakstītajām milzīgajām summām, un jūtams, ka viņu pacietības mērs tagad ir pilns. Ārzemnieki jau domā par atgriešanos mājās, bet Latvijas futbolisti, atrodoties neziņā par savu turpmāko likteni, sākuši meklēt iespējas pāriet uz citiem pašmāju klubiem.

Pirmdien vakarā viesnīcā «Lielupe» notika komandas sapulce, kurā galvenais runātājs bija spēlējošais treneris Oļegs Lužnijs. Pēc «Neatkarīgās» rīcībā esošās informācijas, viņš izteicies, ka turpinās sarunas ar kādu sponsoru, kurš varētu izglābt klubu smagajā situācijā. Šai informācijai neizdevās gūt ne oficiālu apstiprinājumu, ne noliegumu, jo «Ventas» prezidents Jānis Fridrihsbergs un ģenerālmenedžeris Ross Akmens neieradās uz šo sanāksmi un nebija sazvanāmi.

Spēlētājiem esot paziņots, ka Akmens jeb Štins devies uz ārzemēm, lai tiktos ar potenciālajiem sponsoriem (starp citu, viņš nebija manāms jau pēdējā mačā pret liepājniekiem). «Ventas» vadītāji pat it kā cerot, ka viņiem izdosies atrast kluba pircēju. Futbolistiem lielāka skaidrība par komandas nākotni tiek solīta otrdien, kad vajadzētu patrenēties pirms izbrauciena uz maču Daugavpilī.

Paredzams, ka jau tuvākajā laikā komandu varētu pamest leģionāri. «Ventas» sastāvā gan ir tikai pieci ārzemju futbolisti, taču šokēti par notikušo jūtas no Itālijas atbraukušie treneri. Neapskaužamā situācijā nokļuvuši Latvijas futbolisti, jo viņi drīkst pāriet uz citu komandu vienīgi pēc 1. jūlija, kad virslīgas turnīrā sāksies divu mēnešu ilgais pārejas periods. Komandā pat tiek apsvērta doma — spēlēt par velti līdz šim datumam, lai vismaz uzturētu sportisko formu.

Par daudziem Latvijas futbolistiem «Ventas» vadība nav norēķinājusies ar viņu iepriekšējiem saimniekiem. Turklāt kluba finansiālās problēmas nākas izjust arī Kuldīgas jaunajiem futbolistiem — vienīgi pagājušajā nedēļā pēc Latvijas Futbola federācijas norādījuma tika nokārtotas viņu licences, kas arī maksā naudu.

Pirms sezonas Ventas vadība izvirzīja uzdevumu — uzvarēt virslīgā un iegūt ceļazīmi uz Čempionu līgas turnīru. Pēc aizvadītajām piecām kārtām Kuldīgu pārstāvošā komanda atrodas ceturtajā vietā. Jau pēc pirmajām neveiksmēm «Ventas» vadītāji sāka meklēt vainīgos citos — tiesnešos, čempionāta organizētājos un žurnālistos, nevis paši sevī. Kamēr turpinās dīvainā vainīgo meklēšana, futbolistiem nākas strādāt gandrīz par velti, bet divi Latvijas izlases kandidāti — Vladimirs Koļesņičenko un Andris Vaņins — spiesti spēļu laikā sēdēt tribīnēs nenokārtoto pārejas dokumentu dēļ.

Vēl pirmdien vakarā saglabājās niecīga cerība, ka Kuldīgas Ventas futbola projekts tiks izglābts. Atliek vienīgi novēlēt veiksmi kluba amatvīriem šajā smagajā situācijā.