Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Global Finance» par labāko Latvijā atzinis «Parex banku»

Starptautiskais biznesa un finanšu žurnāls «Global Finance» atzinis «Parex banku» par labāko banku Latvijā 2005. gadā.

Latvijas nominācija tika piešķirta žurnāla «Global Finance» apskata «Labākie Centrālās un Austrumeiropas jaunie tirgi» ietvaros, kas tika publicēts šā gada maijā. Apbalvotās bankas tika izvērtētas, ņemot vērā banku analītiķu, korporatīvo vadītāju un banku konsultantu viedokļus, kā arī aktīvu pieaugumu, ienesīgumu, klientu servisu, cenu konkurētspēju, stratēģisku attiecību veidošanu un jaunu produktu piedāvāšanu.

"Šī ir jau otrā balva šogad, kuru mēs saņemam no «Global Finance». Mēs esam lepni par balvas iegūšanu, īpaši šobrīd, kad Latvijas banku sektorā konkurētspējīgākas cenšas kļūt ārvalstu bankas,» norādīja «Parex bankas» viceprezidents kapitāla tirgu un investīciju jautājumos Jevgeņijs Zolotarevs.

Starptautiskais novērtējums «Parex bankai» ir svarīgs arī tāpēc, ka tiek turpināta uzsāktā starptautiskās paplašināšanas programma, atzina Zolotarevs.

2004. gada 31. decembrī «Parex bankas» aktīvi bija pieauguši par 33,2% un sasniedza 1,363 miljardus latu, kapitāls un rezerves pieauga par 17,8%, sasniedzot 117,5 miljonus latu, piesaistīto noguldījumu apjoms bija pieaudzis par 32,1% līdz 1,58 miljardiem latu, izsniegto kredītu apjoms pieaudzis par 43,7% un bija 640 miljoni latu.

«Parex bankas» tirgus daļa starp Latvijas bankām pēc aktīvu apjoma bija 17,8%, pēc noguldījumiem — 20,4%, bet pēc izsniegto kredītu apjoma — 15,2%.