Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Labāko modeli Lucavsalas attīstībai meklēs starptautiskā forumā

Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks (JL) ir iecerējis rīkot starptautisku finansistu un arhitektu forumu, lai diskutētu par Lucavsalas attīstības koncepciju un rastu labāko, pilsētai finansiāli izdevīgāko iespējamo realizējamo projektu tās attīstībai.

Lucavsala ir unikāla vieta Rīgas centrā, tās attīstībai jānotiek saskaņā ar pilsētas interesēm, nevis darījumu ar pašvaldības īpašumu rezultātā, nodarot tai lielus finansiālus zaudējumus, uzskata Rīgas mērs.

Ņemot vērā iepriekšējās domes izsludinātā konkursa par Lucavsalas apbūvi nepamatoti īso pieteikšanās termiņu, kas bija tikai trīs nedēļas, līdzdalība tajā ļoti daudziem pašmāju un ārvalstu investoriem bija liegta. Turklāt izstrādāt kvalitatīvu 650 miljonu latu vērtu projektu tik īsā laikā nav iespējams.

Foruma plašā piedāvājumu konkurencē rīdziniekiem būs iespēja vērtēt dažādus salas attīstības redzējumus, iepazīties ar daudzām inovācijām un atrast visperspektīvāko attīstības redzējumu Lucavsalai. Rīgas mērs paredz, ka sabiedrība aktīvi līdzdarbosies Lucavsalas attīstības plānošanā, tādēļ visiem interesentiem tiks radīta iespēja piedalīties forumā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas lēmums iznomāt zemi par 73 santīmiem kvadrātmetrā, kas gandrīz vienlīdzīga cena konkursa noteikumos noteiktajiem minimālajiem 70 santīmiem par kvadrātmetru un nepamatoti zema, salīdzinot ar tirgus cenu, ir pieņemts ne tikai sasteigti un neizvērtējot citas ienākumu gūšanas iespējas, tas pieņemts pat bez iepriekšēja zemes vērtības novērtējuma.