Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

34 gadi — ideāls vecums, lai kļūtu par māti

Pie tāda slēdziena nonācis profesors Džons Mirovskis, strādājot kopā ar savu komandu.

Viņi izpētīja 3000 sieviešu slimības vēstures, kuras dzemdējušas vismaz vienu bērnu. Pētījumi rāda, ka sieviešu veselības problēmas ap 22 gadu vecumu kļūst mazākas un «visveselākās» sievietes ir 34 gadu vecumā.

«Sieviete, kura pirmo bērnu dzemdējusi 34 gadu vecumā, no veselības stāvokļa viedokļa, ir par 14 gadiem jaunāka par sievieti, kura dzemdējusi 18 gados,» saka profesors.

Profesora Džona Mirovska viedoklis visus nepārliecina. Sesīlija Paipere, Oksfordas universitātes pasniedzēja, apgalvo, ka pēc 35 gadu vecuma sievietes kļūst mazāk auglīgas: «Sieviete, kura pirmo bērnu dzemdējusi 35 gadu vecumā, otro nespēs dzemdēt ātrāk kā 37 vai 38 gados, bet tādā vecumā ir grūti saglabāt grūtniecību. Domāju, ka 30 gadi ir vislabākais vecums dzemdībām, lai vēlāk nav jāizmanto mākslīgā apaugļošana.»

Tiek izvirzīta arī versija, ka sievietes veselība ir atkarīga no  ekonomiskās «veselības». Piemēram, tā dēvētās karjeristes, kuras atliek bērna dzemdēšanu, līdz viņām ir liela alga, labi dzīves apstākļi, veselīga pārtika, un tā ir viņu priekšrocība, kādēļ viņas dzemdē vēlāk.

Autors piekrīt saviem oponentiem, tomēr aicina sievietes nebaidīties dzemdības atlikt uz vecumu pēc 30, jo tad sievietes ķermenis ir ļoti labā fiziskā stāvoklī.

Statistika apliecina profesora Džona Mirovska vārdu patiesumu — Lielbritānijā iepriekšējās paaudzes sievietes dzemdēja, kad bija vidēji 24 gadu vecas, tagad vidēji 29 gadu vecumā. Dzemdētāju vecumam ir tendence palielināties.