Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kurš ar kuru drīkst draudzēties

Lasītāja jautā: «Ko nozīmē, ja vīrietis sievietei pasaka — mēs varam palikt draugi… Vai ir iespējama draudzība starp vīrieti un sievieti?»

Kā nu tur bija tai nodrāztajā teicienā: «Sieviete — vīrieša labākais draugs…» Tad jau sanāk, ka nekādu problēmu! Tiesa, manās sievietes smadzenēs rodas pretjautājums: «Bet kā ar vīrieti, vai viņš var būt sieviešu labākais draugs?»

Metot jokus pie malas, varu teikt atklāti — man, Rudītei Krietnajai, patīk draudzēties ar vīriešiem. Tāpēc, ka es draudzējos ar vīriešu kārtas pārstāvi un man neienāk prātā gribēt ar viņu precēties vai izmantot viņu visādi citādi «kā vīrieti».

Ja vīrietis ir mans draugs, es viņā novērtēju cilvēciskās īpašības, piedodu vājības un neuzstādu noteikumus. Piemēram, prasību 8. martā pasniegt tulpes, citādi nebūšu ar viņu mīļa un draudzīga.

Vai tad vīriešu un sieviešu attiecības ir iebāžamas tikai vienā vienīgā rāmī? Tikai seksuālas attiecības? Tikai precēto attiecības?

Ja vīrietis un sieviete pieskaitāmi domājošo būtņu kategorijai, tad jau viņiem ir tiesības  uzturēt draudzīgas attiecības bez viena vai otra dominantes.

Zinu jau zinu, daļa kungu sievietes uzskata par bezsmadzeņu būtnēm, kurām daba ierīkojusi atveri, kas tad ir tas vērtīgākais un vienīgā lietderīgi izmantojamā daļa… Tāpat daļa sieviešu uzskata, ka vīrieši tādi tupi radījumi vien ir, ar kuriem drīkst kontaktēties tikai bērnu uzturēšanai vajadzīgo līdzekļu iegūšanas sakarā.

Ja izslēdz tamlīdzīgu vienkāršotu un vienvirziena piegājienu pretējā dzimuma vērtēšanā, izrādās, ka mums līdzās pastāvošās dzīvās būtnes ar citādu hromosomu komplektu ir visnotaļ tīkamas, ja kontaktējas bez jebkādiem savtīgiem nolūkiem.

Tik tālu par lasītājas jautājuma otro daļu. Ar pirmo gan ir drusku sarežģītāk.

Mana pieredze rāda: ja kāds skaļi pauž glumo frāzi «mēs varam palikt draugi», tas nozīmē, ka viņš pūlas pārtraukt attiecības ar iespējami mazāku asins, piedodiet, asaru izliešanu.

Īstenībā ir skumji, ka daļa indivīdu vaiga sviedros pūlas degradēt draudzības jēdzienu. Viņi, tā sakot, labi zina, ka otrs atteiksies arī no visužēlīgi piedāvātās draudzības. Tā sacīt, skābeklītis tiek piegriezts pamazām, līdz pametamais ar plašu vēzienu nogriež to skābekli pats sev pavisam: «Draudzību es negribu, ja mums ir bijusi mīla (attiecības, laulība utt.)!»

Tiesa, ir gan dzirdēti gadījumi, ka inteliģenti cilvēki, augsti vērtējot otra cilvēciskās kvalitātes, pēc intimitātes pārtraukšanas saglabā draudzīgas jūtas visu mūžu.

Draudzība ir ļoti smalkas un kopjamas jūtas, es pat teiktu — vēl smalkākas par mīlestību. Tāpat gribu teikt, ka vīriešiem un sievietēm noteikti ir jādraudzējas neatkarīgi no tā, kādā statusā viņi viens otram ir bijuši pirms tam, ja vien viņi nemanipulē viens ar otru.

Tagad kārta jūsu komentāriem! Vai vīrietis un sieviete var draudzēties?