Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ūdre godina par Latvijas neatkarību balsojušos deputātus

Trešdien Saeimas svinīgajā sēdē, kas veltīta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanas 15. gadskārtai, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre (ZZS) pateicās visiem deputātiem, kas pirms 15 gadiem 1990. gada 4. maijā ar savu balsojumu izšķīra neatkarīgas Latvijas likteni.

Saeimas priekšsēdētāja īpaši pieminēja tos, kas ar izrādīto drosmi un pārliecību palīdzēja tiem deputātiem, kuriem šī pārliecība varbūt nebija tik stipra. «Mums ir jāgodina Latvijas tautas sabiedriskie darbinieki, izcilās personības, kuras jau padomju impērijas agonijas posmā atklāti uzrunāja cilvēku tūkstošus, saucot lietas īstajos vārdos un norādot, kur slēpjas notikumu patiesā jēga,» teica Ūdre.

Ūdre uzrunājot Saeimas viesus — bijušos Saeimas un Augstākās Padomes deputātus, Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti (TP), Ministru kabineta locekļus, vēstniekus, Eiroparlamenta deputātus u. c., atgādināja par 1991. gada janvāra barikādēm, kas, šķiet, pārsteidza arī pašus barikāžu dalībniekus.

Viņa pieminēja arī kustību «Helsinki 86», Vides aizsardzības klubu, Latvijas Tautas fronti, kā arī partiju «Latvijas ceļš», kuras konsekventā politika radīja iespēju Latvijai neatlaidīgi spert soli pa solim pretī dalībai Eiropas Savienībā un NATO.

Viņa aicināja padomāt par to labo, kas 15 gadu laikā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir paveikts. «Mēs esam klupuši un tomēr ikdiena nenoliedzami ir kļuvusi daudzveidīgāka un krāšņāka, cilvēkiem ir pavērušās plašākas iespējas realizēt savas iniciatīvas,» teica parlamenta pārstāve.

Runājot par veicamo darbu, Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka politiķi pašlaik nevar sūdzēties par izaicinājuma trūkumu Latvijā. «Ir tikai godīgi un atbildīgi jāstrādā visu valsts iedzīvotāju labā un jāapzinās, ka kalpojot vēlētājiem, nav ignorējamu un maznozīmīgu uzdevumu,» sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Viņasprāt vajadzētu runāt par «godprātības prezumpcijas» ieviešanu ierēdņu un pilsoņu attiecībās, lai «zustu sajūta, ka tie atrodas nosacītu barikāžu pretējās pusēs».

Saeimas priekšsēdētāja norādīja uz aktuāliem jautājumiem, uz kuriem būtu lietderīgi atbildēt, piemēram par pensionāriem, kuriem ikdienas nākas apmaksāt arvien pieaugošos veselības aprūpes rēķinus, vai lauku cilvēkiem, kuriem būtu jānodrošina apstākļi, lai nopelnītu cienīgu iztiku šeit Latvijā, nevis doties laimes meklējumos uz ārzemēm.

Viņa arī aicināja atbildēt bērnu invalīdu aprūpes namam, kā salabot liftu, lai slimie bērni pa kāpnēm nebūtu jānēsā uz rokām.

Ūdre novēlēja, lai šis gads kļūtu par valsts ideālu atjaunotnes gadu un stiprinātu Baltijas valstu vienotību kopējā Eiropas mājā.

Pēc Ūdres uzrunas deputāti un Saeimas viesi par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai nodziedāja valsts himnu. Saeimā ir atklāta fotoizstāde, kurā vizuāli parādīti tā laika notikumi.