Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstrādāta ceļa karte Latvija un ASV bezvīzu programmai

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Rīgā, Latvijā apstiprinājusi Latvijas mērķi atbilstoši ASV likumos noteiktajiem kritērijiem kļūt par bezvīzu režīma dalībnieci, un vienojušās šī mērķa sasniegšanai veikt vairākus kopējus pasākumus, portālu «Apollo» informēja Kaspars Rūklis, ASV vēstniecības preses pārstāvis.

Kopumā vienošanās sastāv no 9 punktiem:

a) Latvijas Republikas Ārlietu ministrija (turpmāk tekstā — Ministrija) uzsāks sabiedrības informēšanas kampaņu, kuras ietvaros Latvijas pilsoņi tiks aicināti neuzturēties ASV ilgāk par atļauto laiku; Ministrija, saskaņojot ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Rīgā (turpmāk tekstā — Vēstniecība), sabiedrības informēšanas kampaņas ietvaros informēs par problēmām, kas saistītas ar ASV vīzu neatbilstošu izmantošanu un uzturēšanos ASV ilgāk par atļauto laiku. Sabiedrības informēšanas kampaņa atgādinās sabiedrībai, ka ASV aicina Latvijas iedzīvotājus apmeklēt ASV ceļošanas, biznesa vai studiju nolūkā. Kampaņas ietvaros sabiedrība arī tiks izglītota par bezvīzu režīma programmu un vīzu plāna norisi.

b) Ņemot vērā uzlabojumus Latvijas ekonomiskajos, sociālajos un drošības apstākļos, kas saistīti ar Latvijas iestāšanos ES, Vēstniecība vispusīgi izskatīs pieņēmumus, saskaņā ar kuriem vēstniecība piemēro tūrisma un biznesa vīzu pieprasījumu izskatīšanas juridiskos kritērijus;

c) Vēstniecība un Ministrija vienojas strādāt kopā, lai 2006. gadā veiktu jaunu aptauju par to tūrisma vīzu izmantošanu, kas nav tikušas mainītas uz citu vīzas kategoriju.  Aptauja tiktu veikta par 2005. gada datiem (pirmais pilnais gads, kopš Latvija ir ES dalībvalsts);

d) Vēstniecība un Ministrija vienojas divreiz gadā pārskatīt Latvijas progresu, kāds ir sasniegts bezvīzu režīma programmas juridisko kritēriju īstenošanai;

e) Latvija apņemas pēc iespējas ātrāk īstenot bezvīzu režīma programmā paredzētos biometriskos un citus tehniskos un drošības kritērijus. Savienotās Valstis apņemas iespēju robežās sniegt tehniskas konsultācijas un palīdzību.

f) Lai īstenotu bezvīzu režīma programmai nepieciešamos priekšnoteikumus, Vēstniecība un Ministrija vienojas sniegt viena otrai informāciju (ieskaitot statistikas datus) par Latvijas pilsoņiem izdotajām ASV vīzām un datus par robežas šķērsošanu, ko veikuši Latvijas iedzīvotāji ar ASV vīzām.

g) Latvija piekrīt sadarboties ar Vēstniecību, lai izmeklētu visus iespējamās krāpniecības gadījumus, kas saistīti ar ASV vīzu vai citu ceļošanas dokumentu pieprasīšanu vai izmantošanu.

h) Ministrija un Vēstniecība izskatīs turpmākus ieteikumus, kas palīdzētu Latvijai sasniegt juridiskos kritērijus, kas nepieciešami, lai pievienotos bezvīzu režīma programmai.