Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko derētu zināt iepazīstoties. 1.

Citam iepazīšanās ar nepazīstamiem, turklāt pretējā dzimuma cilvēkiem nesagādā grūtības. Savukārt cits sarkst un bālē, un nejaudā ne tuvoties, ne uzrunāt. Tā iemesls ir nedrošība un nepārliecinātība par to, kādu iespaidu par sevi radīs biklais indivīds.

Šā raksta mērķis ir nedrošajiem un biklajiem viest skaidrību par to, kāda izturēšanās garantē panākumus iepazīstoties.

Savukārt drošajiem un veiksmīgajiem šis raksts ļaus pārliecināties par savas uzvedības pareizību, kā arī apgūt vēl kādu jaunu knifiņu.

Kam tā dzīvē nav gadījies — dikti kāds patīk, bet nav ne mazākās jausmas, kā viņam tuvoties. Tad, lūk, lai varētu iepazīties ar savu simpātiju objektu, jāizveido labvēlīga situācija. Gadās arī, ka tā izveidojas pati no sevis. Tad nevajadzētu laist garām izdevību un ar drošu sirdi steigt dibināt kontaktus un sapazīties.

Bet gadās arī tā, ka labvēlīgā situācija neveidojas. Tad to jāpacenšas radīt. Bet radīt to var tikai tad, ja zina, kādi apstākļi un uzvedība ietekmē iepazīšanās labvēlīgu iznākumu.

Dibinot pirmo kontaktu, nozīme ir kā simpātiju objekta, tā iepazīties alkstošā profesijai, dzimumam, sociālajam statusam, kultūras līmenim, raksturam, ieradumiem utt. Tāpat ļoti nozīmīgs ir garastāvoklis, vide, citi cilvēki, kas atrodas tuvumā, un apstākļi.

Vairākums ļautiņu savu viedokli par tikko iepazītajiem sugas brāļiem veido no pirmā visnotaļ dzīvelīgā iespaida. Visiem, kas vēlētos paši kontrolēt iepazīšanās veiksmi, nevis ļauties aklai nejaušībai, derētu apgūt labvēlīgas uztveres radīšanas mākslu. Tāpēc derētu zināt šādas svarīgas lietas:

  1. Pirmais iespaids, kāds rodas par cilvēku, ir par 55% saistīts ar cilvēka izskatu, 38% — ar runas manieri, 7% — kas tiek runāts.
  2.  Par «oreola efektu» tiek dēvēta parādība, kad pirmā ieraudzītā īpašība tiek automātiska pielīdzināta visām pārējām. Ja pirmais iespaids par cilvēku ir labvēlīgs, tas it kā nodrošina ar pozitīvu vērtējumu arī pārējās, tai skaitā morālās, kaut arī nezināmās īpašības. Ja puisim iepazīstoties meitene liekas smuka, tad viņam šķiet, ka viņa ir arī labs cilvēks. Vai arī otrādi. Ja iepazīstoties meitene šķiet nesmuka, tad viņa noteikti ir ļauna.
  3. Par «skaistuma efektu» tiek dēvēts tas, ka nepārprotama fiziska pievilcība krietni uzlabo personības īpašību un atsevišķu darbību labvēlīgu uztveri.
  4. Ja vīrietis ļaudīs parādās ar labi ģērbtu simpātisku sievieti, viņu sabiedrība vērtē augstāk nekā to, kas redzams kopā ar nekoptu, nevīžīgi ģērbtu sievišķi.
  5. Vīrieši krietni mazāku uzmanību pievērš sieviešu intelekta un darba spējām, nekā iedomājas sievietes. Savukārt sievietes mazāku uzmanību pievērš vīrieša fiziskajai pievilcībai, nekā iedomājas vīrieši. (Ak, kā gribētos, lai tā nebūtu!)

Nobeigums — rīt.