Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pakistānā aizturēts trešais augstākais «Al Qaeda» līderis

Pakistānas drošības spēki arestējuši starptautiskā teroristu tīkla «Al Qaeda» augsta ranga līderi Abu Faradžu Fardžu al Libi, kas plānojis divus atentāta mēģinājumus pret šīs valsts prezidentu Pervezu Mušarafu, trešdien paziņoja Pakistānas informācijas ministrs Šeihs Rašids Ahmeds.

Pēc Rietumu izlūkdienestu ziņām, al Libi uzskatāms par trešo augstāko «Al Qaeda» līderi pēc Osamas bin Ladena un Aimana az Zavahiri.

Saskaņā ar ziņām no izlūkdienesta avotiem al Libi sagūstīts Vaziristānas dienvidos, kur kopš 2004. gada sākuma pret Pakistānas drošības spēkiem cīnās simtiem «Al Qaeda» kaujinieku un viņu vietējie atbalstītāji. Līdz ar viņu aizturēti vēl daži cilvēki. Par informāciju, kas ļautu viņu notvert, Pakistāna bija izsludinājusi atlīdzību 20 miljonu rūpiju (aptuveni 186 tūkstošu latu) apmērā.

Pakistānas iekšlietu ministrs Aftabs Šerpao pastāstījis, ka aresti notikuši pirms pāris dienām, bet sīkāka informācija par to netiek sniegta.

«Viņš tiek nopratināts. Mēs mēģinām arestēt citas personas, kam ir kontakti ar viņu, bet ziņas par viņa arestu nonākušas medijos pirms laika,» izteicies kāds izlūkdienesta pārstāvis.

2003. gada decembrī Pakistānas prezidentu Mušarafu, kas pazīstams kā ASV vadītā kara pret terorismu atbalstītājs, divu nedēļu laikā tika mēģināts nogalināt divas reizes. Lai gan vairāki cilvēki šajā sakarā jau aizturēti un notiesāti, izmeklēšana turpinās.