Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iestiguši parādos, futbola kluba «Venta» saimnieki izgaist

Futbola klubs Kuldīgas «Venta», kura vadība vēl nesen ziņoja par septiņus miljonus eiro lielu sezonas budžetu, uzvaru Latvijas čempionātā un spēlēšanu Čempionu līgas grupu turnīrā, izrādās, jau ilgi ir finansiālās grūtībās un lielākajai daļai komandas spēlētāju ir parādā ievērojamas summas. Komandas vadība nav norēķinājusies arī ar viesnīcām un transporta firmām, un bukmeikeri uz «Ventas» spēlēm vairs nepieņem likmes. Latviju jau pametuši trīs kluba viesspēlētāji un galvenais treneris Volodimirs Žuravčaks, un uz spēli ar Daugavpils «Dinaburgu» trešdien aizbrauca 15 spēlētāju, no kuriem tikai divus var uzskatīt par pamatsastāvā futbolistiem.

Komandas prezidenta Jāņa Fridrihsberga un menedžera Rostislava Štīna (pats pieņēmis segvārdu Ross Akmens) mobilie telefoni jau vairākas dienas ir izslēgti vai ārpus uztveršanas zonas, un viņu atrašanās vieta nav zināma pat komandas spēlētājiem. Neoficiāla informācija liecina, ka abi uzturas ārzemēs un meklē līdzekļus komandas glābšanai. Nekādas skaidrības par «Ventas» nākotni nav arī Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretāram Jānim Mežeckim un kluba pilsētas Kuldīgas mēram Edgaram Zalānam (TP).

Par «Ventas» samilzušajām finansiālajām problēmām neoficiāli tika runāts jau pirms laba laika, taču publiski tas izskanēja brīdī, kad izrādījās, ka «Venta» neturēs solījumu apmaksāt visu savu mājas spēļu translēšanu LTV7.

Jau pēc neilga laika FK Rīga pārstāvis Kārlis Villerušs nāca klajā arī ar paziņojumu, ka «Venta» nav norēķinājusies par bijušo kluba futbolistu Rolandu Krjaukli. Parādījās informācija, ka līdzīga situācija bijusi, arī kārtojot bijušā FK Jūrmala spēlētāja Romāna Bezzubova pāreju, — par viņu «Venta» samaksājusi tikai pēdējā brīdī. Ir zināms, ka «Venta» nav līdz galam norēķinājusies arī par virknes citu spēlētāju pāreju uz savu klubu. Šī iemesla dēļ pie spēlēšanas netiek arī Latvijas izlases kandidāti Vladimirs Koļesņičenko un Andris Vaņins, kuru klubam «Moskva» «Ventas» vadība līdz šim tā arī nav pārskaitījusi solīto naudu.

Tagad paši «Ventas» futbolisti stāsta, ka problēmas ar finansēm klubā esot bijušas vērojamas jau ilgstoši. «Aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, radās tad, kad bija jāsaņem pirmā alga. Tā aizkavējās, lai gan beigās tika samaksāta,» stāsta kāds kluba pamatsastāva spēlētājs, kurš vēlējās palikt anonīms. «Arī tagad man klubs ir parādā vairāk nekā par diviem mēnešiem. Ik pa laikam tiek iedota kaut kāda nauda un solīts, ka pēc laika būs pārējais. Cik zinu, tad tā ir lielākajai daļai spēlētāju,» turpina tas pats futbolists. Gandrīz tos pašus vārdus saka arī komandas spēlētājs Gatis Rožkalns, viņš stāsta, ka algas maksā ļoti neregulāri. Abi spēlētāji atzina, ka nezina, kur atrodas kluba vadība. Esot tikai baumas, ka R. Štīns devies uz ārzemēm, iespējams, Dāniju, meklēt finansējumu kluba glābšanai.

Spēlētājs, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu atzina, ka nav devies uz spēli Daugavpilī, jo neviens no kluba ar viņu nav sazinājies un vairs nenotiekot arī treniņi. Uz Daugavpili aizbrauca tikai divi pamatsastāva spēlētāji — Jevgeņijs Romanovs un Žans Pols Ndžumeks Ndeki. «Komanda ir izklīdusi,» atzina G. Rožkalns.

Parādi ir lieli

No neoficiāliem avotiem «Dienai» izdevās noskaidrot, ka par triju viesnīcu — «Maritim Park Hotel Riga», «Lielupe» un «Radisson SAS Daugava» — pakalpojumu izmantošanu «Venta» nav samaksājusi kopumā 34 tūkstošus latu. Neesot maksāts arī par autotransportu, un acīmredzot reālie «Ventas» parādi ir milzīgi. Zīmīgi, ka arī totalizatorus rīkojušās firmas vairs nepieņem likmes uz «Ventas» spēlēm. «Diena» pārliecinājās, ka šādas likmes netiek pieņemtas ne tikai Latvijā, bet arī Vācijas respektablajā totalizatoru firmā «Bet and win». Pieredze liecina, ka parasti bukmeikeri likmes nepieņem uz šaubīgām spēlēm, kur ir bažas par iespējamu maču atdošanu bez nopietnas cīņas vai rezultāta sarunāšanu.

«Diena» jau ir rakstījusi, ka līdzīgā veidā R. Štīns pazuda arī no Vācijas, kur labākus laikus solīja Fuldas «Borussia» vienībai. Savukārt vēl nesen par «Ventas» darbību interesi izrādīja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests. J. Mežeckis sarunā ar «Dienu» atzina, ka ir nepatīkami pārsteigts par «Ventas» neveiksmēm, taču traģēdiju no tām celt nevajagot. Ja «Venta» patiešām bankrotēs, Latvijai par to nedraudot nekādas sankcijas un ciest varot tikai valsts prestižs. «Mēs ar viņiem daudz runājām, bet banku kontus pārbaudīt nevaram,» atzina J. Mežeckis.

Skumjš bija arī Kuldīgas mērs Edgars Zalāns, kura vadītajā pilsētā R. Štīns solīja būvēt modernu futbola stadionu. Viņš norādīja, ka vēl pirms nedēļas ticies ar J. Fridrihsbergu un nekas neesot liecinājis par nopietnām problēmām. «Viņš runāja, ka, lai iegūtu līdzekļus, būs jāņem kredīts, bet es sapratu, ka tas tiek uztverts normāli. Katrā ziņā tās man šķita tikai īslaicīgas problēmas,» skaidroja E. Zalāns. Viņaprāt, vēl ir cerība, ka «Venta» varētu pārvarēt krīzi. «Sākumā nauda taču bija, un acīmredzot kaut kas ir noticis ne tā, kā bija plānots,» atzina E. Zalāns.

«Venta» virslīgas turnīrā ar mainīgām sekmēm aizvadījusi sešas spēles — tikuši pieveikti pastarīši, piedzīvota kaunpilna sagrāve pret Latvijas čempioniem «Skonto» un nospēlēts neizšķirti ar «Liepājas metalurga» futbolistiem.