Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV aicina Krieviju atteikties no Molotova–Ribentropa pakta

ASV prezidenta Džordža Buša padomnieks nacionālās drošības jautājumos Stīvens Hedlijs trešdien aicināja Krieviju atteikties no 1939. gadā noslēgtā Padomju Savienības un hitleriskās Vācijas līguma — tā sauktā Molotova–Ribentropa pakta, kas ļāva Padomju Savienībai okupēt Baltijas valstis.

«Viena no Padomju Savienības likumdošanas palātām 1989. gadā pēc būtības atteicās no Molotova–Ribentropa pakta. Acīmredzot Krievijai, kas radusies no Padomju Savienības, pienāktos darīt to pašu,» Hedlijs sacīja reportieriem.

Pakts, ko 1939. gada 23. augustā parakstīja Padomju Savienības un Vācijas ārlietu ministri Vjačeslavs Molotovs un Joahims fon Ribentrops, ļāva Padomju Savienībai 1940. gadā okupēt Baltijas valstis.

Bušs sestdien Rīgā tiksies ar Baltijas valstu prezidentiem, bet 9. maijā Maskavā piedalīsies pasākumos, kas veltīti 60. gadskārtai kopš nacistiskās Vācijas sakāves un Otrā pasaules kara beigām Eiropā.

«Šis brauciens, es uzskatu, ir gadījums un izdevība cilvēkiem gan svinēt dažus vēstures sasniegumus, kā fašisma un nacisma beigas Eiropā, gan vienoties par daļu no šīs vēstures,» sacīja Hedlijs. «Mēs esam ļoti skaidri pateikuši, kā mēs redzam un saprotam šo vēsturi,» sacīja Hedlijs preses konferencē pirms šā brauciena.

Bušs Maskavā «atzīs un godinās milzīgo slogu, ko Krievija palīdzēja nest šajā karā, zaudējot vairāk nekā 27 miljonus cilvēku», sacīja Hedlijs. «Krievija bija partnere nacisma sakaušanā un atkal ir ASV partnere cīņā pret terorismu un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanu,» sacīja ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos.