Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeima lems, vai ierobežot vardarbīga satura programmu pārraidi līdz pusnaktij

Saeima šodien nodeva komisijām Latvijas Pirmās partijas (LPP) sagatavotos Radio un televīzijas likuma grozījumus, kas paredz līdz plkst. 24 pagarināt ierobežojumu radio un televīzijā izplatīt vardarbīga satura raidījumus.

Pašlaik likums nosaka, ka laikā no plkst. 7 līdz 22 raidorganizācijas nedrīkst izplatīt tāda satura programmas un raidījumus, kuros ir fiziska vai psiholoģiska vardarbība, asiņainas vai šausmu ainas, ainas, kas saistītas ar narkotiku lietošanu, vai cita bērnu un pusaudžu fiziskajai, garīgajai un tikumiskajai attīstībai kaitējoša informācija.

Pagarinot ierobežojumu pieejamībai vardarbīgiem un citādi bērnu normālai attīstībai kaitējošiem materiāliem par divām stundām, pēc partijas domām, būtu iespējams cīnīties pret pusaudžu vardarbību, kas, kā uzskata LPP, kļūs arvien aktuālāka. Plašsaziņas līdzekļi lielā mērā veicina agresivitāti, īpaši bērnos un jauniešos. Sevišķi liels iespaids, pēc LPP domām, ir televīzijai.

«Ja cilvēks bieži redz citu cilvēku agresīvu uzvedību, vienalga, vai tā ir reāla vai virtuāla, tā pamudina cilvēku uzvesties līdzīgā veidā. Vardarbība televīzijā radina cilvēkus palikt nejūtīgiem pret vardarbību reālajā dzīvē, cilvēki to sāk uztvert kā dabisku un neatņemamu dzīves sastāvdaļu,» teikts likumprojekta anotācijā.