Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB par kukuļņemšanu aiztur trīs CSDD amatpersonas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 3. maijā ierosinājis krimināllietu par kukuļošanu saistībā ar autovadītāja apliecības pretlikumīgu saņemšanu, interneta portālu «Apollo» informēja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs.

KNAB darbinieki aizdomās par kukuļņemšanu grupā aizturējuši trīs CSDD darbiniekus: CSDD Kvalifikācijas daļas speciālistu, kā arī CSDD Jelgavas nodaļas priekšnieku un galveno reģistratoru. Savukārt aizdomās par starpniecību kukuļošanā tiek turēti divu autoskolu vadītāji.

Realizējot ilgstošu operatīvo tehnisko pasākumu kompleksu un sadarbojoties ar CSDD, iegūta informācija par personu grupas veiktām pretlikumīgām darbībām, par atlīdzību organizējot autovadītāja apliecību iegūšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka autoskolu vadītājas piedāvājušas personām par noteiktu atlīdzību nodrošināt «B» kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanu, neievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, proti, bez eksāmenu kārtošanas teorijā un praktiskajā transportlīdzekļa vadīšanā autoskolā un CSDD. Par apliecības pretlikumīgu iegūšanu starpnieki saņēma atlīdzību 885 latus, daļu no tās nododot atbildīgajai CSDD amatpersonai.

Trīs CSDD darbinieki un viens no starpniekiem ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, savukārt otram starpniekam piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas un 322. panta pirmās daļas.