Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers: Latvijai ir iespējas uz ceļiem bojāgājušo skaitu samazināt par 50%

Latvijai ir visas iespējas uz ceļiem bojāgājušo skaitu samazināt divas reizes, kā to paredz Eiropas satiksmes drošības harta, uzskata satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP).

Politiķis šodien svinīgajā hartas parakstīšanas ceremonijā norādīja, ka šogad rīkoto akciju dēļ bojāgājušo skaits samazinājies par 25%. Šo rādītāju viņš uzskata tikai par sākumu.

Lai gan Latvija patlaban ir vienā no augstākajām vietām citu valstu vidū pēc bojāgājušo skaita uz ceļiem, Šlesers uzskata, ka pēc kāda laika mūsu valsts varēs kļūt par vienu no labākajām šīs statistikas ziņā. «Ir pieteikts karš par cilvēku dzīvībām uz Latvijas ceļiem,» norādīja ministrs.

Šodien pirmie trīs uzņēmumi Latvijā parakstīja Eiropas satiksmes drošības hartu, tā apsolot veikt pasākumus, kas palīdzēs samazināt bojāgājušo skaitu uz ceļiem. Satiksmes ministrija cer, ka dokumentam pievienosies arī citi uzņēmumi un iestādes, lai panāktu radikālu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita samazināšanos.

Kā ziņots, pirmie trīs uzņēmumi, kas parakstīs hartu Latvijā, ir SIA «Hansa līzings», SIA «Latvija Statoil» («Statoil») un Latvijas Pasts.

Harta tika izstrādāta, lai mobilizētu sabiedrību un aicinātu Eiropas uzņēmumus, iestādes, organizācijas veikt konkrētus pasākumus satiksmes drošības situācijas uzlabošanai. Tie ir pasākumi, kurus neuzliek par pienākumu likumi. Harta ir labas gribas dokuments, kas pievienots Eiropas valstu Ceļu drošības rīcības programmai laikam no 2003. līdz 2010. gadam.

Eiropas Komisija hartu apstiprināja pagājušā gada sākumā.