Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Seagate» 400 GB disks datu rezerves kopēšanai

Datoru cieto disku ietilpība pieaug eksponenciāli, tāpēc daudziem datu rezerves kopēšana kļūst par arvien nopietnāku problēmu. Cieto disku ietilpības jomā līderis pagaidām ir «Hitachi», kas nesen paziņoja par sava jaunā 500 GB diska iznākšanu. Lai arī šā monstra datu dublēšana jaunajam «Seagate» 400 GB «Pushbutton Backup» ārējam cietajam diskam nebūs pa spēkam, lielākajai lietotāju daļai tas varētu lieti noderēt.

Šis disks piedāvā vienkāršu un ātru veidu, kā dublēt visu jūsu darba vai mājas datora diska saturu. Protams, arī vairāku lielu cieto disku vai RAID masīvu gadījumā šis disks jums nepalīdzēs. Taču tad dati ir ieslēgti datora dzīlēs, un tas krietni apgrūtina to pārvietošanu uz kādu citu vietu. Tāpēc daudziem to nemaz nevajadzēs, bet tiem, kam šāda vajadzība tomēr ik pa laikam rodas un lielā datu apjoma dēļ flash atmiņas neder, šāds disks jums būs vienīgais prātīgais risinājums.

Jaunais «Seagate» produkts ir aprīkots ar USB 2.0 un «FireWire», kas nodrošina pienācīgu datu dublēšanas ātrumu. Šis disks ir savietojams gan ar PC, gan MAC datoriem, un ražotājs piedāvā visus vajadzīgos draiverus, lai šo disku varētu viegli izmantot kā parastu ārējo ierīci.

Ekspertu testos 5,32 GB ar patvaļīgiem datiem diskā izdevās pārrakstīt nedaudz ilgāk kā piecās minūtēs. Taču pilna 52 GB diska datu dublēšana aizņēma gandrīz septiņas stundas, kas ir aptuveni 1 GB katrās astoņās minūtēs. Lēnajā datu dublēšanā varētu būt vainojama ražotāja piedāvātā «BounceBack Express» programma, kas nevarēja pārkopēt arī dažus atvērtus failus. Izmantojot kādu citu datu dublēšanas programmu, šādām problēmām nevajadzētu būt. Ja programmatūras problēmas neņemam vērā, tad šis disks varētu būt visai veiksmīgs pirkums, it īpaši, ja ņem vērā tā cenu, kas it £ 195. Salīdzinājumam — šā diska IDE brālis maksā tikai par £ 8 vairāk.