Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaļužnijs aizrāda par Latvijas politiķu divdomību

Latvijas un Krievijas robežlīgums 10. maijā, visticamāk, netiks parakstīs, uzskata Krievijas vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs.

«Tas ir saistīts ar Latvijas valdības pieņemto vienpusējo deklarāciju, kas būtībā turpina izvirzīt Krievijai teritoriālas pretenzijas,» vēstnieks teica intervijā aģentūras ITAR-TASS korespondentam.

26. aprīlī Latvijas valdība pieņēma deklarāciju, ko Krievijas Ārlietu ministrija novērtēja kā «teritoriālu pretenziju izvirzīšanu Krievijai» un paziņoja, ka deklarācija «atņem likumam par abu valstu robežu tā objektu un mērķi».

Kā intervijā norādīja vēstnieks, «veidojas mazliet dīvaina situācija: no vienas puses, Latvija gatavojas parakstīt robežlīgumu, bet, no otras puses, Latvijas politiķi izvirza teritoriālas pretenzijas».

«Ja Latvijai ir konstitucionālas problēmas ar robežlīguma parakstīšanu un teritoriālo pretenziju jautājuma atrisināšanu, ar deklarāciju to nevar atrisināt,» paziņoja Kaļužnijs. Kā uzskata Krievijas vēstnieks, robežlīgumu tagad varēs parakstīt vienīgi pēc tam, kad Latvija likumdošanas līmenī būs nostiprinājusi atteikšanos no teritoriālajām pretenzijām. Viņš nenoliedz iespēju, ka tam varētu būt vajadzīgs referendums.

Komentējot ziņas, ka Latvija mēģināšot 9. maijā izklāstīt savu versiju par Otrā pasaules kara laiku notikumiem, vēstnieks sacīja: «Gribētos cerēt, ka prezidentes kundze saprot, ka šajā Krievijas iedzīvotājiem svētajā dienā mēģinājumi izklāstīt savdabīgo Latvijas versiju par tā laika notikumiem, arī par it kā notikušo Latvijas okupāciju no PSRS puses, izraisīs ārkārtīgi negatīvu reakciju Krievijas sabiedrībā.»