Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

50 gadu laikā mainīsies Dienvidāfrikas ainava

Siltumnīcas efekta izraisītās klimata pārmaiņas nākamo 50 gadu laikā pilnībā mainīs Āfrikas dienvidu daļas ainavu, atstājot nopietnu iespaidu uz ūdens un pārtikas resursiem, kā arī ietekmējot iedzīvotāju veselību un tūrisma industriju, liecina ceturtdien publicētais pētījums.

Dienvidāfrika ar tās 45 miljoniem iedzīvotāju vēl pašreizējās bērnu paaudzes dzīves laikā pieredzēs vidējās temperatūras paaugstināšanos par trim grādiem pēc Celsija, teikts Dienvidāfrikas Nacionālā bioloģiskās daudzveidības institūta (SANBI) publicētajā pētījumā.

Industrializācijas un citu siltumnīcas efektu radošo gāzu emisiju izraisošo aktivitāšu dēļ notiekošās klimata pārmaiņas novedīs pie temperatūras paaugstināšanās ziemas periodā, kas savukārt var ievērojami paplašināt malārijas zonu valstī, teikts ziņojumā.

Apdraudētas būs arī daudzas augu, putnu, reptiļu un zīdītāju sugas, arvien biežāk notiks dabas katastrofas, kuras izraisīs plūdi un viesuļvētras, apgalvo SANBI pētnieki.