Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers domā par vilcienu satiksmes uzplaukumu

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) uzskata, ka vilcienu satiksme nākotnē kļūs par vienu no populārākajiem pārvietošanās veidiem.

Pēc ministra domām, pa dzelzceļu pārvadāto pasažieru skaitu izdosies dubultot, sasniedzot 50 miljonus pasažieru gadā, ja satiksmē tiks izmantoti moderni un mūsdienīgi vilcieni. Arī Centrālā dzelzceļa stacija kļūšot vēl modernāka.

Ministrs prognozē, ka vilcienu modernizēšanai paredzētos Eiropas Savienības līdzekļus 20 miljonu eiro (aptuveni 14 miljonus latu) apmērā Latvija sāks izmantot šā gada nogalē, savukārt nākamā gada laikā satiksmē varētu sākt izmantot atjaunotos vilcienus.

Plānots, ka piecu gadu laikā, sākot no 2007. gada, tiks iegādāti 33 jauni vilcieni.

VAS «Latvijas Dzelzceļš» meitas uzņēmums AS «Pasažieru vilciens» pagājušajā gadā ar elektrovilcieniem un dīzeļvilcieniem pārvadājis 23,5 miljonus pasažieru, kas ir par 3,8% vairāk nekā 2003. gadā, kad iekšzemē pārvadāti 22,6 miljoni pasažieru. Pērn pieaugums bija mazāks nekā iepriekšējos gados.

Ar regulāras satiksmes autobusiem 2004. gadā pārvadāti 195,8 miljoni pasažieru, kas ir par 9% vairāk nekā 2003. gadā, bet ar pilsētu elektrotransportu — 176,9 miljoni pasažieru, kas ir par 6% vairāk nekā 2003. gadā.