Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas literatūra Prāgā

No 5. līdz 8. maijam Latvija tiek pārstāvēta Prāgas Starptautiskajā grāmatu tirgū «Grāmatu pasaule» [Svět knihy Praha / Bookworld Prague], kura centrā šogad ir Slovēnijas kultūra un literatūra, kā arī visas slāvu valodu literatūras.

Latvijas Literatūras centra organizētajā stendā izstādīti informatīvie materiāli par Latvijas literatūru, Latvijas  literatūras tulkojumi čehu, angļu, vācu un krievu valodās, informācija par Latviju, kā arī svešvalodās iznākušās grāmatas un Latvijas izdevniecību mākslas izdevumi.

Prāgas Grāmatu gadatirgus ir lielākais grāmatniecībai veltītais pasākums Centrāleiropas valstīs, turklāt īpaši atzīmējama šī tirgus izvērstā un daudzpusīgā kultūras programma. Četru dienu laikā Prāgas grāmatu tirgus kļūst par norises vietu neskaitāmiem lasījumiem, semināriem, diskusijām, grāmatu prezentācijām. Šogad šajā kultūras programmā piedalās arī Latvijas pārstāvji.


Prāgas grāmatu tirgus laikā 7. maijā norisināsies Sandras Kalnietes grāmatas «Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos» prezentācija par godu šīs grāmatas publicēšanai tulkojumā čehu valodā. Grāmatas tulkotājs — Mihals Škrabals, redaktors — Pāvels Štolls, grāmata nule kā klajā nākusi izdevniecībā «Lobor Kasal».

Ceturtdien, 5. maijā Latvijas dzejnieki Semjons Haņins un Sergejs Timofejevs kopā ar slovēņu un čehu dzejniekiem piedalījās lasījumā «Pilsētas dzeja».

Sestdien, 7. maijā abi dzejnieki piedalīsies lasījumā «Jaunā krievu dzejnieku paaudze Latvijā», kur dzejas lasījumi tiks papildināti ar video projekcijām un mūzikas fragmentiem.

Sergejs Timofejevs piedalīsies arī starptautiskā jauno dzejnieku lasījumā «Jauno Austrumeiropas dzejnieku  darbi angļu tulkojumā», kas notiks «Globe» grāmatnīcā 6. maijā.

Prāgas Grāmatu tirgus ietvaros tiks prezentēts arī latviešu publicista Pētera Zvaguļa grāmatas «Ko jums nepateiks jūsu ceļojumu aģentūra» tulkojums un izdevums čehu valodā (izdevniecība «Beletris»).