Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<I>Drošībnieki</I>&nbsp;izjauc «Es par mieru» akcijas

Draudot ar piespiedu evakuāciju, Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienests šorīt pavēlējis novākt iepriekš saskaņoto plakātu ar miera simbolu no peldošā mākslas centra «Noass» jumta pie viesnīcas Radisson SAS. Savukārt no pieciem reklāmas stendiem ar miera simboliku uz lidostas šosejas vakar ļāva uzlikt divus, bet uz pārējiem, maldinot zemes īpašnieku, Rīgas dome izvietoja Dz. Bušu slavinošus plakātus, portālu «Apollo» informēja akcijas  «Es par mieru» pārstāve Egle Klekere.

«Visām reklāmām bija visi nepieciešamie Rīgas domes, īpašnieku, pašvaldības un valodas komisijas saskaņojumi. neviena reklāma nebija aizvainojošs raksturs, tikai miera aplis,» uzsver viens no akcijas rīkotājiem Ēriks Stendzenieks, «mēs nebūt neesam apvainojušies vai dusmīgi. Kā jau teikts, Buša vizīti Latvijā mēs uztveram kā lielisku klaunu izrādi, un šīs visai nedemokrātiskās metodes (par godu «galvenā demokrātijas cīnītāja» sagaidīšanai!) pilnībā iekļaujas izrādes sižetā. Mēs izsakām pateicību ierēdņiem un drošības dienestiem par tiešām atraktīvo rosīšanos un novērtējam viņu humora izjūtu un atbildības sajutu, kas liek pārkāpt Satversmi un saprāta robežas.»

Kā jau ziņots, vakar tika uzstādīti pie pašas lidostas šosejas malās novietotas 4 x 10 m lielas vides reklāmas ar miera simboliku un vārdiem «Imagine, George!». Pateicoties «Es par mieru» nolīgtajai apsardzes kompānijai, reklāmas plakāti tur atrodas joprojām.

Šodien 16.00 Lidostas ceļa malā ar zemes īpašnieka atbalstu tika izklāti vēl divi 10 metrīgie plakāti. Svaukārt akcijas organizētāju rīcībā esot informācija, ka īsi pirms Buša ierašanās arī tie tiks novākti.

Turklāt, ņemot vērā, ka Rīgas centrā cilvēki nedrīkstēs uzturēties un paust savu viedokli, atsaucība pret plakātiem, ko, pametot pilsētu, ielikt no kafejnīcu, iestāžu un dzīvokļu skatlogos ievietotiem plakātiem ir milzīga. Visā Vecrīgā tiek izlikti plakāti, tādējādi uz ASV prezidentu raudzīsies viņa māte Barbara, kas, norādot uz Abu Ghraibas cietumā spīdzinātu gūstekni, saka «Bet Džordž! Es tevi tā neaudzināju!».

Šie plakāti vēl ir pieejami bez maksas Vecrīgas kafejnīcās. Rīgas centra kafejnīcās ikviens var paņemt BadDog pastkartes ar ironisku Dž. Buša vizītes simboliku, kā arī tādas pat uzlīmes.