Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā aizturēts nacionālboļševiku līderis Lindermans

Krievijas varas iestādes Maskavā esot «nolaupījušas» vienu no nacionālboļševiku organizācijas locekļiem Vladimiru Lindermanu, ko esot plānots izdot Latvijai. Par to informē Krievijas nacionālboļševiku sabiedriskās organizācijas Preses dienestā.

Kā vēsta interneta portāls «Gazeta.ru», pēc organizācijas sniegtajām ziņām, Lindermans no rīta izgājis pēc avīzēm un nav atgriezies. Dienas laikā viņš nav sazinājies un nav ieradies uz vairākām svarīgām sarunām.

2003. gada septembrī Lindermans, kam partijā ir iesauka Ābels, pazuda līdzīgos apstākļos. Pēc tam Lindermans tika ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, lai varētu izdot Latvijai, kas viņu izsludinājusi starptautiskā meklēšanā par aicinājumiem vardarbīgi gāzt valsts varu. Krievijas Ģenerālprokuratūra vēlāk atteica Rīgai izdot Lindermanu, un viņš pēc 20 dienām tika atbrīvots.

Kā apgalvo nacionālboļševiki, Lindermanu «nolaupījuši» Federālā drošības dienesta darbinieki. Maskavā patlaban notiekot tiesas sēde, kurā tiek lemts par Lindermana izdošanu Latvijai. Kā vēsta nacionālboļševiki, Lindermana apcietināšanās oficiālais iemesls ir — beidzies reģistrācijas termiņš.

Latvijas Ģenerālprokuratūras rīcībā nekāda informācija par Lindermana «nolaupīšanas faktu» nav, aģentūrai LETA sacīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa.

Prokuratūra divas reizes ir vērsusies pie Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm ar lūgumu izdot Lindermanu Latvijai, taču Krievija atteikusies to darīt. Latvijas prokuratūra Lindermanu izsludinājusi starptautiskajā meklēšanā. Ja viņu varētu izraidīt no Krievijas, tad, Lindermanam nonākot Latvijā, prokuratūra ir gatava uzrādīt viņam celto apsūdzību, norāda tiesībsargi.

Krievija vairākkārt atteikusi Lindermanu izdot Latvijai, kas izsludinājusi nacionālboļševiku starptautiskajā meklēšanā, apsūdzot viņu par aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu un mainīt valsts iekārtu, kā arī trotila glabāšanā.

2002. gada novembrī Lindermans ieradās Krievijā, lai kā galvenais liecinieks piedalītos nacionālboļševiku partijas līdera Eduarda Ļimonova tiesas procesā. Tiesā Lindermans paziņoja, ka viņš ir teksta «Otrās Krievijas teritorija» autors. Šā teksta dēļ arī izvirzītas apsūdzības. Pēc divām dienām Latvijā tika apcietināti vairāki nacionālboļševiku organizācijas biedri, kā arī veikta kratīšana Lindermana dzīvoklī, kur atrastas sprāgstvielas.

Lindermans vērsās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina, lūdzot viņam piešķirt Krievijas pilsonību, taču tā viņam atteikta.

Lindermans Maskavā 2003. gada septembrī tika aizturēts saistībā ar Latvijas tiesībsargājošo institūciju prasību, tomēr pēc atteikuma izdot viņu Latvijai viņš tika atbrīvots.

Vēlreiz Lindermans tika aizturēts 2004. gada 2. aprīlī par ārvalstnieka uzturēšanās kārtības pārkāpšanu.