Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija: ASV savulaik ir atzinusi Baltijas valstis kā PSRS sastāvdaļu

Krievijas ārlietu ministrija uzskata, ka ASV savulaik ir atzinusi Baltijas valstis kā PSRS sastāvdaļu.

Kā norādīts sestdien izplatītajā Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, 1975. gada 1. augustā Eiropas, ASV un Kanādas līderi Helsinkos parakstīja vienošanos par Eiropas drošības un sadarbības organizācijas izveidi. Viens no tās pamatprincipiem bijis valstu vienotības, kā arī Eiropas robežu nedalāmības atzīšana. Turklāt toreizējais ASV prezidents Džeralds Fords vienošanās slēgšanas laikā sacījis, ka «ASV ar gandarījumu paraksta šo dokumentu, jo mēs parakstāmies par visiem tās principiem».

Tādēļ vismaz dīvaini esot dzirdēt, ka Rietumvalstis un it īpaši jau ASV nekad nav atzinušas Baltijas valstis kā PSRS sastāvdaļu, pat neņemot vērā Jaltas un Potsdamas konferenču lēmumus, norāda Krievijas ārlietu resors.

«Tiem, kuri šodien pretendē uz «jaunas vēstures traktēšanu», atliek vien ieteikt kaut vai dažreiz pievērst uzmanību dokumentāliem pirmavotiem,» teikts ministrijas paziņojumā.

Kā ziņots, sestdien viesojoties Rīgā ASV prezidents Džordžs Bušs atkārtoti uzsvēra, ka ASV nekad nav atzinusi Baltijas valstis kā PSRS sastāvdaļu.

Kā uzsvēra ASV vadītājs, Jaltas līgums atkārtoja Minhenes vienošanās un Molotova-Ribentropa pakta netaisnību. Tomēr ASV un sabiedrotie nolēma neaizmirst draugus aiz «dzelzs priekškara», atgādināja Bušs.

«Mēs atbalstījām disidentus, līdz komunisms sabruka no iekšējā spiediena un pretrunu svara,» norādīja Bušs.